Сьогодні судитимуть Павличенків

13.03.2012
Сьогодні о 13-00 у Голосіївському районному суді міста Києва відбудеться чергове засідання у справі вбивства судді Зубкова. Підозрювані – батько й син Павличенки.
Саме вбивство сталося 21 березня минулого року близько шостої години вечора. Суддю Сергія Зубкова, який повертався додому з роботи, вбили в ліфті його будинку – в одній з новобудов на вулиці Голосіївській. Сильно поранивши Зубкова ножем, зловмисники потім пострілом добили його і, залишивши тіло на сходовому майданчику, втекли.
Слідство у справі тривало вісім місяців. Від докладніших коментарів правоохоронці ухилялися, повторюючи одне й те саме: докази провини Дмитра і Сергія Павличенків зібрані в повному обсязі.
Проте на останньому судовому засіданні у справі про вбивство судді Шевченківського районного суду столиці Сергія Зубкова жоден зі свідків не впізнав підсудних – киянина Дмитра Павличенко і його сина. Хоча раніше правоохоронці запевняли, що зібрані всі докази їх провини
В результаті навіть у тих, хто спочатку скептично ставився до заяв адвокатів підсудних про те, що справа сфабрикована, виникли питання. Так хто ж все-таки здійснив одне з найгучніших вбивств минулого року? І чи справді до нього мають відношення Дмитро Павличенко і його син Сергій, які зараз знаходяться на лаві підсудних? На ці питання намагається отримати відповіді і суд.
Поки йшло розслідування, Дмитро Павличенко з СІЗО передав одному зі своїх захисників Володимиру Широченко (до речі, підполковнику міліції у відставці) лист, в якому детально розповідав про те, як його затримували, а після цього змушували взяти на себе провину. «Мене цілими днями водили по кабінетах, ніякі свідки мене не впізнали, – писав Павличенко. – А один високопоставлений чин запропонував мені операцію: взяти на себе злочин в обмін на те, що мою сім’ю не будуть чіпати. Тоді мені дадуть десять років, а через п’ять вже звільнять. У разі ж моєї відмови мені світить довічне ув’язнення, старшого сина і дружину посадять як співучасників, а молодшого сина помістять в дитбудинок. Зрозуміло, що від такої пропозиції я категорично відмовився, бо я абсолютно невинний і всі проблеми завжди вирішував законними способами … У цій історії я – невинний!»
Значного ж резонансу справа набула в результаті неабиякого розголосу з боку товаришів Дмитра Павличенко, ультрас київського Динамо, котрим був і сам підозрюваний. Вже відразу після його арешту на трибунах столичного стадіону почали з’являтися банери на підтримку родини. Згодом сюди ж приєдналися вболівальники всіх футбольних клубів Україні. А в червні спільно з Автономним Опором був проведений Всеукраїнскьий марш “Свободу чесним”, проведений у дев’яти містах.
Сьогодні ультрас-спільнота знову збереться під будівлею суду для моральної підтримки свого побратима.
Збір всіх бажаючих підтримати родину Павличенків відбудеться о 12-30 на виході зі станції метро “Виставковий центр”.