Сидячий марш ''липових'' антифашистів

17.05.2013

Бачив-бачив, але таке і уявити собі не міг. Перша інформація з’явилась на 9 травня, роздавали поліграфію з закликом прийти на "антифашистський марш", далі інформація переможно ширилася ЗМІ, в тому числі і на сайті ПР, ну і напередодні обласна громадська рада, що фактично стала філіалом ПР,  від імені її голови Демури розсилала такі СМС: "Добрый день всем руководителям общ. организаций! 15.05 (среда) в 13-00 возле мемориала Славы – пам’ятника Алеши состоится Антифашистский Марш. Приглашаем Вас принять участие в этом мероприятии вместе с членами организаций. С ув. Председатель обществ. совета В.А. Демура".

Але апофіозом став лист вищезгаданого Демури до сумського міського голови з проханням, забезпечити масовку школярів і студентів для регіоналівського заходу, що і було виконано.  За згоди (незгоди точно не було) Мінаєва дітей – учнів шкіл і коледжів вигнали під палюче сонце, від якого молодь переважно ховалась в тіні дерев. Вигнали також і кадетів та бюджетників. І найцікавіше що "марш" так і не зрушив з місця. Школярі, розбившись на групки, обговорювали свої юнацькі теми, "травили» " анекдоти, анітрохи не звертаючи увагу на це дійство, бавилися розданими без міри "антифашистськими" кульками, лопаючи і викидаючи їх прямо там, освітяни теж обговорювали "насущне", боротьбою з вселенським злом ніхто з них не переймався, і всі час від часу позирали на годинники та на виступаючих, "ну скільки ще"?

Почав ходити і спілкуватися з усіма підряд. Частина, бачачи камеру ховала обличчя чи заявляла про небажання спілкуватись, частина казали що це антифашистський мітинг, але навіщо вони прийшли сюди, що таке фашизм, не знав ніхто. Була відповідь, що це було під час війни, але ніхто не відчував/бачив/чув про цей самий фашизм в Сумах. Ну то й з них спросу немає,  зігнали – а їм "по цимбалах", все абсолютно очікувано.

Тоді ж перейшли до організаторів цього дійства. І ви не повірите, ефект майже такий самісінький.

Так, начальник управління фізичної культури і спорту сказав, що питання "що таке фашизм" провокативне, і відмовився на нього відповідати, натомість авторитетно заявив що ознака фашиста – це такі штани, як носить інтерв’юер – джинси кольору "хакі". Також почули цікаву думку, з сенсом якої безумовно можна погодитись. З відповіді на питання "ви антифашист"? – "ні, я не антифашист, я патріот" випливає логічний висновок, що антифашисти не є патріотами, як і патріоти не бувають антифашистами, в усій повноті цього явища як субкультури. На питання "а де ж він таки є?" абсолютно впевнено відповів: "в Україні", на що тут же отримав саркастичне зауваження: "в Межигір’ї таки трохи є".

Головний "антифашист" заходу, депутат сумської міської ради від ПР, Юрій Перепека, який з трибуни заявляв: "Мы собрались, чтобы сказать "Нет!" фашизму, сказать, что мы будем выжигать каленым железом малейшие проявления",що таке фашизм теж не спромігся відповісти, як і по-суті, як же з ним будуть боротись.

Найцікавіше що і головний спеціаліст по Нюрнберзькому процесу, анестезіолог Неговський,теж гордо не відповів на вищезгадуване питання, єдиний позитив від спілкування з цим шановним – на камеру пообіцяв прийняти участь в роботі круглого столу з історичних питань, можливо тепер не "відпетляє", і ми побачимо-таки цього фахівця у всій красі. Найближча доцільна нагода – дата початку радянсько-німецької війни.

Були і "афганці", яким чи сонце голову напекло, чи старі ЧМТ давались взнаки, чи таки дискусія не плавно пішла, але вживали нецензурні вирази і заявляли про свою готовність робити комусь боляче тут і зараз.

Прикро, але нам на антифашистському сидячому марші так і не вдалося знайти жодного антифашиста, лише діти, регіонали, міліція, журналісти та допитливі громадяни.

В цей час активісти ВО "Свобода" експонували плакати "Фашисти заважають пАкращенню", "вигнать детей на марш назло фашистам",  "Маршрутки по 3 гривні. Назло фашистам" та інші,  "Чорний комітет" з Народним рухом України»роздавали листівку: п’ять ознак фашизму, згідно з яким кроки теперішньої влади мають право називатись "назустріч фашизму", а закінчився марш-мітинг  вигуками: "Геть фашистів! Геть партію регіонів! ".

Тобто в цілому, "театр абсурду", маса шуму, марно згаяний час тисячі людей, вагон кульок, і красивий звіт Колісніченко за зроблену роботу. Але суть у чому: заховалися за спини дітей в своїй неспроможності зробити потужний захід, хоча підстав для нього і не існує: ні фашистів, ні антифашистів в Сумах немає, якщо прибрати всіх дітей, то залишилися б жменька функціонерів ПР, кілька паталогічних українофобів, група журналістів, "гарнізон" міліції, компанія афганців (які годуються з руки ПР), один "чорнорубашечник" і послідовний друг всіх вищезгаданих, "десант" свідомо налаштованих громадян (яких було б мабуть не менше, ніж перераховані вище категорії) , і якісь винятки, тобто в цілому – мильна булька.

Тому-то цей "антифашистський" захід можна вважати в чистому вигляді ширмою, за якою намагаються сховати провал такого обіцяного "покращення", і власний цинізм до людей, що проживають в цьому місті, країні, а також візією підтримки громадянами, як боротьби зі створеним образом ворога - фашизмом, так і партії Регіонів взагалі.