Шевченківські дні: як МНКівці вшанували пам'ять Кобзаря

10.03.2017

9-10 березня Україна святкує Шевченківські дні, вшановуючи пам’ять українського Генія. МНКівці в різних містах також вшанували Кобзаря різноманітними акціями та заходами.

Львів. Память про великого генія, письменника, художника, громадського діяча вшанували члени Львівського осередку МНК. 9 березня відбулися Шевченківські читання. Учасники заходу декламували уривки творів поета. Затишної та дружньої атмосфери зміг додати гітарист, який виконував пісні на слова відомих віршів Тараса Шевченка.

«Приємно вразила велика кількість патріотичної молоді, що прийшла вшанувати Кобзаря. Читання пройшлися атмосферно, хлопці та дівчата декламували поезію, лунали чудові пісні, написані на слова поета, виконані під гітару. Вірші Шевченка і сьогодні є надзвичайно важливими і актуальними, слова великого Кобзаря вкотре нагадали хто ми є, і за що нам боротися, а також надали бажання боротись і запал до нових звитяг,» - ділиться враженнями Василь Босак, учасник Шевченківських читань.

Також, 11-12 березня  львівські та тернопільські МНКівці піднімуться на Говерлу, щоб прочитати Шевченків «Заповіт» на чотири сторони світу.

Тернопіль. Тернопільські МНКівці долучилися до міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko . Разом із членами інших громадських організацій міста вони зачитали вірш "В казематі" біля пам'ятника Тарасу Шевченку.

16 березня у Тернополі відбудуться бандерівські читання “Націоналізм очима Кобзаря”. Гості вечора зможуть дізнатися маловідомі факти з життя і творчості великого Кобзаря. Наприкінці заходу кожен охочий матиме можливість зачитати улюблену поезію Тараса Григоровича.

Відвідати подію можуть усі бажаючі: 16 березня о 19:00 год., вул. Кардинала Сліпого, 3 (приміщення Просвіти). Організатори: МНК, Права молодь, Сокіл, СУМвУ, Пласт.

Харків. Активісти Харківського осередку МНК прийшли до пам'ятнику Кобзарю і прийняли участь у святкуванні, на якому були прочитані вірші поета, також виступали бандуристи і народні колективи. 
"Шевченко - геній і великий патріот України, він закликав боротися проти окупантів, визволяти Україну, тому особисто для Харкова це є актуальним і дуже важливим, бо ми прифронтове місто, і ми повинні єднатись заради спільної мети", - говорить Владислав Глущенко.