Що означає бути християнином?

05.03.2013

Представники Харківського обласного осередку МНК взяли участь у зборах молоді в Українській Автокефальній Православній Церкві, що проходили за участі парафіян та владики Ігора Ісіченка. Зібрання проводяться для обговорення релігійних та історико-патріотичних тем. Цього разу було розглянуто, що означає бути “християнином” в українській релігійній традиції.

Учасники зборів підготували доповіді, в яких було розказано про те, хто такий справжній християнин та як він мусить поводитися. Зокрема, виконання всіх християнських традицій, читання Біблії, боротьба за християнські цінності та переконання - ось що є ознаками справжнього християнина. Під час зустрічі владика Ігор підкреслив важливість християнської віри та традицій в українській історії, а також наголосив на глобальних викликах, які постають сьогодні перед християнством.

Зокрема владиці було поставлене слушне питання: “Чи можлива повна ісламізація Західної Європи у контексті теперішніх подій?”.

“Не слухайте російських новин - вони все перебільшують і викривляють дійсність задля того, щоб втягнути нас у черговий “союз-рад” будь-яким шляхом. А з приводу присутності мусульман у країнах Європи, я вважаю, що повної ісламізації не відбудеться, радше мусульмани виступають оздоровчим чинником. Молодь все більше відходить від масової поп-культури, та все більше починає цікавитися своїм корінням, історією, автентичною релігією та культурою. Ми всі стоїмо на порозі нової епохи, сьогодні вже не ефективно воювати мечем, сьогодні воюють інформацією – хто має більшість прихильників той і переможець”, - відповів пан Ігор.

Що ж стосується України, один з учасників зібрання зазначив: “Я вірю в наші сили. В українські сили. Хоча в Харкові антиукраїнська спільнота доволі велика, проте ця спільнота складається переважно з соціально пасивних людей. Людей, що вже за віком не здатні до активних дій. Або просто байдужих. А молодь, між тим, є переважно національно свідомою, а тому вважаю, що подальші перемоги залежать суто від наших бажань та активності”.