Сергій Кузан: ''Українську діаспору треба активізувати''

27.02.2013

24 лютого Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан взяв участь у науково-практичному семінарі “Українська молодь діаспори – збереження національної самобутності в умовах асиміляції”. Його організатором виступила Українська Всесвітня Координаційна Рада.

В семінарі також взяли участь керівники авторитетних молодіжних організацій України: Олег Слабоспицький (Спілка Української Молоді), Олексій Захарченко (Молодий Народний Рух), “Пласт”.

“В імміграційному середовищі завжди присутня загроза – асиміляційні процеси. Глобалізація впливає на цей процес, прискорюючи його. Наше основне завдання - зуміти знайти адекватні відповіді. Українська діаспора вважається однією з найорганізованіших у світі. Сучасні молодіжні організації зуміють гідно увійти в організоване життя світового українства”, - зазначив у вступному слові Голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний.

У ході семінару учасники вислухали Голови Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослава Гочака та депутата Тернопільської обласної ради Степана Барну. Вони повідомили про те, як готується проведення в серпні цього року Першого Конгресу українських молодіжних організацій діаспори, “Діаспора-фесту” та молодіжного табору. Плани на заходи – значні.

За словами Координатора Молодіжного Форуму Росії Олександра Двоєконка, українська молодь в Росії готується гідно відзначити 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка і вже зараз планує проведення Другого Форуму молоді українців Росії в Санкт-Петербурзі в 2014 році.

“Українська молодь діаспори не мислить категоріями СРСР, і це, безперечно, має позитивне значення. Для них українська громада в діаспорі – це не лише «вишиванка і шаровари», а ціла система соціальних, економічних, культурних і політичних відносин. Отже, треба дати поштовх цій молоді. Для Західної діаспори рушій вже є – Світовий конгрес українців. А ось Східну діаспору активізувати має саме УВКР. Україна мусить координувати і допомагати своїй діаспорі”, - наголосив Сергій Кузан.