Сергій Кузан: "Росія чи Європа? Ми знову перед вибором"

28.08.2013
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР
Наразі стоїть питання підписання Угоди про асоціацію (УА) між Україною та ЄС. Це далеко не вступ до ЄС - нам до нього ще дуже далеко. Але вона (асоціація) передбачає прийняття ряду законів, що наближують нас до європейських стандартів. Це стосується і зони вільної торгівлі з країнами-членами ЄС, і спрощення візового режиму і ще цілий ряд змін. 
Але найважливіше - політичний аспект Асоціації. Адже підписавши її ми стаємо справжнім партнером для Європи, означуємо свій вибір, а це неминуче означає розірвання всіх неорадянських утворень (включаючи Митний союз) і вихід України, вперше за багато століть, зі сфери впливу РФ. Для прикладу наведу Польщу: Росія там не наважиться здійснювати свою агентурну політичну, інформаційну, економічну діяльність, бо це не її "сфера впливу". Отже,
РОСІЯ
Зрозуміло, що РФ всіма своїми силами (в т.ч. через свою агентуру в Україні серед народних депутатів - комуністів і російського крила "регіоналів") здійснюватиме зрив цього процесу. Тут вона задіє всі свої "прикормлені" утворення, включаючи як лівих, так і правих радикалів. Причому, останні будуть розвивати тему "гомиків в Євросоюзі", а нам - традиційним правим - закидатимуть Бандеру, УПА і "опертя на власні сили".
Але ж, повторююсь, УА - це ще далеко не ЄС. І у впровадженні європейського вибору країни ми дійсно будемо опиратись на власні сили (бо допомоги чекати нізвідки). Різниця лише в тому, що після підписання УА ми набудемо союзників в особі Європи, яка зараз насправді лише приглядається до України. 
Досить тішити себе ілюзіями і залишатись "мавпою", яка ДУМАЄ, що "сидить на двох стільцях". Україна належить або до європейського табору, або до російського (який наразі оформлюється в Мутний союз). 
В 2008 році Росії вдалось провести масштабну спецоперацію і не випустити Україну зі сфери свого впливу. Тоді в Кремлі перед повним залом працівників ФСБ, ГРУ і ще всякої наволочі Путін з трибуни залу подякував працівникам спецслужб за "вдало проведену операцію" по недопущенню України в НАТО. Тоді комуністи, регіонали і проросійська частина "Батьківщини" зірвали підписання відповідної угоди.
Я не хочу, щоб та історія повторилась цієї осені під час листопадового саміту Україна-ЄС у Вільнюсі
ЯНУКОВИЧ
Кремль все більше тисне на нього і його владу (яку він, звісно, віддавати не хоче). В Януковича і в нас (українців) різні мотиви підписання цієї угоди. Він хоче таким чином зберегти владу. Для нас - це європейський вибір українців. Але наразі все складається так, що на цьому шляху маємо лише одного спільного ворога - агентуру Москви. І шанси на підписання УА як ніколи реальні.
МИ
2 вересня відбудеться засідання Погоджувальної ради, яка формуватиме порядок денний засідань ВРУ. Євроінтеграційні закони мають стати пріоритетними і першочерговими. Але існує вірогідність того, що їх можуть "засунути подалі" і "затягнути час". А в листопаді розгляд цих законопроектів – "як мертвому припарка". 
Тому члени ради мусять відчувати, що увага громадськості прикута до кожного персонально, що "спустити на гальмах" і сховати «під сукно» нічого цього разу не вдасться. Ми зробимо їх діяльність публічною.
Збираємось в Києві 2 вересня о 9:30 під стінами комітетів ВРУ (вул. Грушевського 18/2). Ми мусимо з вулиці «достукатись» до депутатів, міністрів та президента.