Сергій Кузан: Молодь діаспори не повинна бути відірвана від України

13.06.2012
12 червня в європейському містечку під аркою дружби народів в Києві відбувся круглий стіл "Співпраця з молодіжними організаціями діаспори: здобутки та перспективи", яку організували міжнародний молодіжний рух "Ті, що об’єднують" за підтримки ВГО "Молодий Народний Рух". 
Захід був присвячений питанням співпраці українських молодіжних громадських організацій із молодіжними організаціями української діаспори, розробки та реалізації спільних проектів, залучення молодих діаспорян до громадсько-політичного життя України. 
Модератором заходу виступив голова Молодого Народного Руху Іван Крулько. До присутніх звертались голова УВКР Михайло Ратушний,  керівник служби Голови партії "Батьківщина" Михайло Лівінський , керівник міжнародного молодіжного руху "Ті, що об’єднують", член "Просвіти" з Сербії Олена Диба, Сергій Кузан – голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу та інші. 
Голова УВКР Михайло Ратушний наголосив, що молоді з України та діаспори необхідно комунікувати між собою, а засобами комунікації можуть бути і спорт, і культурні проекти, і освіта. 
"Зараз формується нова діаспора, інтелектуальна – з молоді, що їде навчатися за кордон. На жаль, ці люди не завжди хочуть повертатися до України, формуючи п’яту і шосту хвилю еміграції. Наша задача – не дати їм відірватися від українського кореня". 
Думку Ратушного продовжує голова МНК Сергій Кузан. В своєму виступі він розповів про позитивний досвід співпраці між патріотичними організаціями України та діаспори, а також закликав присутніх долучатись до підготовки Форуму української молоді діаспори, який буде проходити у Львові з 26 серпня по 2 вересня.
 "Не можна допустити, щоб наша молодь за кордоном опинилася в такому собі "українському гетто". Її не можна відривати від України. Комунікація просто необхідна: з проведенням спільних проектів, безпосереднім залученням молоді діаспори на заходи тут, в України" - наголосив С. Кузан. 
Під час круглого столу організатори провели skype-конференцію з керівником української громади в Угорщині Ярославою Хортяні та головою Конференції укрїнських молодіжних організацій Світового Конгресу Українців Мирославом Гочаком. 
Секретар з міжнародних питань НРУ Олексій Захарченко під час свого виступу продемонстрував відео-вітання українців з діаспори і зазначив, що ці люди, що народилися чи виховувалися в інших країнах, є не меншими патріотами, ніж ті, що живуть в Україні і готові щось робити для своєї великої Батьківщини. 
"Ми не маємо права не дати їм руку допомоги", - підсумував Олексій. 
Після ряду доповідей, організатори заходу зазначили, що готові підтримати проекти щодо співпраці з молоддю діаспори, а також ініціативу представника МНК С. Пархоменка про відновлення роботи міжнародного комітету "Кубань з Україною".