Самооборона Майдану Тернопільщини щодо формування нової місцевої влади

12.03.2014

Самооборона Майдану Тернопільщини та Правий Сектор провели спільну акцію з контролю формування нової місцевої влади. 11 березня об’єднання прийшли до Тернопільської облдержадміністрації з метою не допустити призначення Левчука Ростислава на посаду заступника голови ОДА з гуманітарних питань. Організації висловили недовіру цій кандидатурі, оскільки вона вже скомпрометувала себе в минулому. Комендант Самооборони Тернопільщини, голова місцевого осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу Іван Ковалик висунув вимогу, в якій дав голові ОДА Олегу Сиротюку добу на те, щоб відповідне рішення було прийнятим.

«Ні для кого вже не є таємницею той факт, що посади в області діляться за партійними квотами. До того ж, жодна із кандидатур не була узгоджена з громадськістю та представниками організацій, які активно брали участь у подіях на Майдані. У результаті чого до влади можуть прийти люди, що не відповідають цінностям, сформованим на Майдані. Зокрема такою кандидатурою є нещодавно проголошений претендент на посаду заступника голови ТОДА з гуманітарних питань – Левчук Ростислав», - зазначив Іван Ковалик.

Також він додав, що під час розгортання резонансної в області справи щодо халатності лікарів, що спричинила смерть Марії Деркач, Левчук був начальником управління охорони здоров’я та медзабезпечення Тернопільської міської ради, жодних ефективних дій щодо вирішення даної проблеми ним не було здійснено. За останні кілька років Левчук змінював свої політичні вподобання від членства в Соціалістичній партії та Фронті змін до свободівської команди діючого мера. Його донька була членом Комуністичної партії, а зять – регіонал.