''Руса Коса'' гартувала юних націоналісток

30.08.2015

Наприкінці серпня відбувся черговий спеціалізований вишкільний табір «Руса Коса», що цього року був присвячений Катерині Зарицькій – члену ОУН та організатору і керівнику Українського Червоного Хреста.

«Учасниками цього табору є винятково дівчата. Тож програма – відповідна. У військовий час кожна жінка мусить володіти знаннями з тактичної медицини та вміти надавати першу медичну допомогу. Саме тому левову долю таборової програми було присвячено медичному вишколу», - говорить Марія Дзвінка, комендант «Русої Коси».

Щороку табір відбувається на новому місці і має різний формат: мандрівку чи семінар. Цього літа дівчата здобували нові знання та перевіряли свої можливості на Сумщині. На них чекали гутірки з ПМД, основ інформаційної безпеки, цивільної оборони та інші. Крім того, доводилося вдосконалювати свої навички з комунікації та долати відстань між точками на карті у нетрадиційний спосіб – по річці на байдарах.

«Дівчата мали завдання, які були перепусткою на табір. Одним з них було написання статтей про жінок-націоналісток сучасності, що доповнять вже існуючу книгу «Лінія найбільшого опору», статті до якої писали дівчата з МНК десять років тому. Сьогодні ж її є чим поповнити – жінок-націоналісток Україні не бракує. Мусимо знати про них і брати за приклад їхній чин», - пояснює Соломія Фаріон, Голова Секретаріату МНК.

За словами Оксани Корінь на псевдо «Живчик», табір дав багато знань. «Не було такого моменту, щоб ми не були чимось зайняті. Усі чотири дні ми використали по максимуму», - додає вона.