Російський фільм Август. Восьмого зняли з прокату в Україні

11.03.2012
Російський фільм Август. Восьмого, що оповідає про бойові дії в Південній Осетії в серпні 2008 року, знятий з прокату в Україні. У свою чергу, Мінкультури Україні поки офіційно не підтвердило і не спростувало цю інформацію. "Фільм знятий з прокату", - сказав агентству відповідальний за бронювання квитків співробітник кінотеатру, де ця стрічка мала демонструватися в неділю. При цьому, за словами співрозмовника, жодних офіційних пояснень з боку вищих органів надано не було.

Події фільму Август. Восьмого розгортаються в 2008 році на тлі збройного конфлікту в Осетії. Головна героїня стрічки - москвичка Ксенія, якій доводиться відправитися в зону бойових дій, щоб розшукати сина. Ксенію зіграла актриса Світлана Іванова. Також у фільмі зайняті Максим Матвєєв, Єгор Бероєв, Артем Фадєєв і Володимир Вдовиченков. Останній грає президента Росії, який після досить тривалих дебатів вирішує завдати у відповідь удар по грузинським збройним силам, що розв'язали конфлікт. Фільм Август. Восьмого вийшов у широкий прокат в Росії 23 лютого 2012 року (офіційна прем'єра картини відбулася 21 лютого).

Однак, за кілька днів до російської прем'єри Августа. Восьмого в пресі з'явилися повідомлення про те, що картину Файзієва відмовилися показувати в Баку. В якості причини відмови від прокату вказувалися "неоднозначна реакція в азербайджанському суспільстві і стурбованість у грузинському".

Як повідомлялося, київські організації Спілки української молоді, Молодіжного націоналістичного конгресу та Молодого Народного Руху вимагають заборони прокату російського фільму Август. Восьмого режисера Джаніка Файзієва.

В українських молодіжних організаціях вважають, що цей фільм "розпалює міжнаціональну ворожнечу і ненависть до братнього нам грузинського народу, тому публічний показ такого кіно в Україні неприпустимий".