Рівне: "Один за всіх – всі за одного"

02.02.2013

Протестуючи проти ув’язнення сумських патріотів, рівненська молодь провела акцію, метою якої був не лише протест, а й поширення правдивої інформації серед жителів міста. 2 лютого громадські активісти пройшли маршем вулицею Соборною, вигукуючи гасла "Свободу чесним", а в руках тримаючи синьо-жовті прапори. Молодь скандувала також "Один за всіх – всі за одного", "Свободу чесним – свободу сумчанам", "Слава Україні – Героям слава", "Слава нації – смерть ворогам", "Саджайте злочинців, а не українців". На завершення ходи відбувся мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

За словами організатора акції, Тараса Давидюка, для рівненської молоді слово "солідарність" - це не порожній звук.

"Вчора вони посадили хлопців за трафарет, завтра вони посадять за написаний коментар в Інтернеті, а потім саджатимуть і репресуватимуть за висловлені думки. Активна молодь має об'єднатися і протистояти спробам придушити всі джерела опору нинішньому режиму" - підкреслив він.

Контактна особа: (097) 798-95-81 — Тарас Давидюк

Довідка:

За трафаретне графіті, на якому з червоною крапкою у лобі зображено обличчя, нібито схоже на президента Віктора Януковича, 14 січня 2013 Зарічний райсуд міста Суми засудив чотирьох сумчан до обмеження волі на рік і більше.

Одного з затриманих, Ігора Ганненка, звинуватили у акції, до якої він не мав жодного відношення, та вибили з нього зізнання. За цим же сценарієм репресували Писарцова Михайла та Данілова Дмитра, які уже більше року знаходяться у СІЗО.

У результаті, вирок продажного суду був наступним: Писарцов Михайло та Данілов Дмитро отримали 2 роки позбавлення волі. Ганненко Ігор – 1,8 роки позбавлення волі, Ніканенко Володимир – 1 рік трудової колонії.

На разі хлопці подали апеляцію, а марші на підтримку сумських політв'язнів пройшли в різних містах України.