Режисер стрічки Серпень. Восьмого, назвав скасування прокату його фільму в Україні політичною грою

11.03.2012
Режисер російської стрічки Серпень. Восьмого, що оповідає про військові дії в Південній Осетії в серпні 2008 року, Джаник Файзиев вважає скасування прокату його стрічки в Україні політичною грою, розповів він по телефону журналістам.
Файзиев назвав скасування прокату політичною грою / Кадр з фільму
 За даними українських ЗМІ, приводом для заборони стало звернення в міністерство культури націоналістичних організацій, які вважають, що фільм розпалює міжнаціональну ворожнечу. Мінкультури Україні поки офіційно не підтвердило і не спростувало цю інформацію.
 "Все, що відбувається, не відноситься до фільму, це політичні ігри. Серпень. Восьмого ми зробили з великою повагою до грузинського народу", - сказав Файзієв.
 Головна героїня фільму Серпень. Восьмого, москвичка Ксенія, що нещодавно розлучилася з чоловіком (Світлана Іванова), відчайдушно намагається влаштувати своє особисте життя, і тому відправляє семирічного сина Артема до батька в Цхінвалі. Але там починається війна, і Ксенія мчить на виручку. Крім Іванової, в картині задіяні Максим Матвєєв, Єгор Бероєв, Олексій Гуськов та Гоша Куценко. Зйомки проходили в Москві, Абхазії та Осетії.
 "Сказати, що хтось у фільмі Серпень. Восьмого намагається розпалювати міжнаціональну ворожнечу, все одно, що сказати, що ми своїм фільмом намагаємося впливати на ціни на нафту. Фільм робився не для цього", - додав він, пояснивши, що фільм зробили людським, живим, він художній, а не політичний.
 Він також зізнався, що засмучений скасуванням прокату, тому що йому хотілося б, щоб стрічку подивилось якомога більше людей.
 За словами співпродюсера картини, Федора Бондарчука, неможливо судити і, тим більше забороняти до показу те, чого ще не бачили. Він зазначив, що картину прокатує американська компанія Двадцяте Століття Фокс.
 Продюсер та генеральний директор компанії Главкіно Ілля Бачурін заявив, що фільм викликав дуже неоднозначну оцінку і серед російських глядачів - в інтернет-голосуванні практично немає проміжних балів, тільки найвищі і найнижчі. Він додав, що людям потрібно дати скласти власну думку.
 "Фільм Серпень. Восьмого був визнаний соціально значущим проектом і в цій якості отримав фінансування через Фонд підтримки кіно. Фактично весь виробничий бюджет картини, що склав 16 мільйонів доларів, був покритий за рахунок коштів фонду. Як зазначив його голова Сергій Толстиков, мова, по суті , йшла про державне замовлення, що надзвичайно доречно в разі таких історій, як конфлікт у Південній Осетії і його художнє осмислення ", - повідомляють РИА-Новости.
 Як повідомлялося, в лютому Київські організації Спілки української молоді, Молодіжного націоналістичного конгресу та Молодого народного руху вимагали заборони прокату російського фільму Август.
 Нагадаємо, раніше виник скандал навколоросійського фільму Ми з майбутнього-2. У лютому 2010 року Міністерство культури і туризму України заборонило прокат картини, так як "деякі епізоди містять сцени, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу".