"Проросійський" Миколаїв

18.08.2012
Місто Миколаїв. Всі мешканці настільки звикли бути «двомовними», що нікому у думку навіть не приходило щось змінювати. Особливо це стосується молоді, яка у учбових закладах навчається українською, а на вулиці розмовляє російською. Але 26 червня у нашому місті з’явився перший білборд, який пропагандував  російську мову в Миколаєві. Більшість людей відреагували на них досить пасивно, вважали, що це проста провокація та чергова спроба розіграти мовну карту перед виборами.
Проте деякі ЗМІ намагалися достукатися до свідомості людей, та наголосили на незаконності такої реклами.
«НикВести» пишуть: «До того ж слід зазначити, що згідно із ст. 8, ЗУ «Про рекламу» заборонено «вміщувати твердження,  які є  дискримінаційними  за мовними ознаками». А ст. 6 ЗУ «Про рекламу» чітко зазначає, що  «застосування   мови  у  рекламі  здійснюється  відповідно  до законодавства України про мови». Якщо ж ми уважно вчитаємося в текст, то зрозуміємо, що ті, хто їх робить не тільки української мови не знає, а і російської. Такого слова як «Николаевщина» в російській мові не існує, а є «Николаевская область». 
Пройшло небагато часу і по всьому місту розповзлися білборди з перекладом зазначеного на бордах українською.
Проте цього разу миколаївці не стали спокійно сприймати цю проросійську пропаганду, борди закидали чорною фарбою.
Отже, не всім все ж таки подобається те, що ми бачимо кожного дня. Але нагадаю, що ті, хто їх вивішують залишаються анонімами. Видно, лячно підписатися.  Роман Делікатний, МНК Миколаїв