Представники Тернопільського МНК готуються до Великодня

04.05.2013

У час Великого посту представники Тернопільського МНК готуються до Великодня. У передсвяткові тижні хлопці і дівчата виготовили головні окраси пасхального кошика - писанки та відвідали Зарваницький духовний центр.

"Молодь з МНК завжди прагне до розвитку у різних сферах. Тож не оминула вона увагою українську писанку, яка є одним із найважливіших атрибутів нашої культури. В ній закодована магія та мудрість поколінь, вона поєднує у собі сакральність символу Великодня та ювелірну витонченість витвору мистецтва", - говорить Марія Шаплай, член Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Отож, підготувавши фарби, бджолиний віск, свічки та писачки, МНКівці влаштували майстер-клас із виготовлення писанок. Великодні окраси вдалися різні: із солярними знаками, символами вогню, води, що провіщають добробут і здоров’я; із червоно-чорною колористикою, характерною для тернопільського писанкарства та близькою по духу для української молоді. І як не дивно, найкращі писанки вдавалися хлопцям.

За традицією, до розпису писанок майстри сідають після сповіді. Такої традиції дотримались і наші писанкарі-початківці. У кінці квітня молодь Тернопільського осередку разом відвідала Зарваницький духовний центр – одне із найбільших в країні паломницьких місць, яке щороку відвідують тисячі прочан. Тут хлопці і дівчата із Молодіжного Націоналістичного Конгресу мали можливість піти до Сповіді та Причастя, пройти Хресну дорогу, відвідати літургію. Також в рамках заходу МНКІвці влаштували перегляд фільму "Страсті Христові".

"Кожен націоналіст повинен усвідомлювати важливість духовної складової як у своєму житті, так і у житті своєї Батьківщини. Період Великоднього посту – особливий. Життя швидкоплинне, ми постійно кудись поспішаємо, забуваючи часом про найголовніше. Але потрібно робити зупинки. Саме у Зарваниці  - особлива атмосфера для цього. Особисто моя душа там відпочиває. Ми з друзями дуже задоволені цією поїздкою. І вважаємо, що щорічні відвідини цього духовного центру повинні стати традицією для нашого осередку", - каже Анастасія Войціщук.

"Такі невеличкі внутрішні заходи необхідні для вишколу членства організації. В нашій діяльності, організовуючи різноманітні масові заходи та акції, табори, ми вдосконалюємось професійно. Та не варто забувати й про інші грані розвитку особистості: духовну, мистецьку і ін. Тому, власне, ми намагаємось створювати умови для нашої молоді, в яких вона матиме змогу вдосконалюватись всебічно", - зазначив організатор передвеликоднього заходу Іван Кізюк.