Правозахисники внесли мовний закон Колесніченка в ТОП-3, що порушують права людини

11.06.2013
Компанію в ТОП-3 «мовному закону» склали закони «Про всеукраїнський референдум», «Про Єдиний державний демографічний реєстр» Про це заявили правозахисники, які презентували результати своєї роботи з аналізу законодавства на дотримання прав людини, передає Comments.UA з посиланням на «Радіо Свобода».

Як зазначила голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, положення цих трьох законів порушують норми Конституції України та міжнародного права у сфері захисту прав людини.

«Всі закони нашого списку об´єднує те, що на етапі їх розробки, проходження і прийняття громадськість виступала проти. До Верховної Ради були відправлені експертні висновки, до проектів цих законів були зауваження від міжнародних інститутів, до рівня ОБСЄ. Зазначу, що Україна головує в ОБСЄ в цьому році і ми бачимо, як вона «прислухається» до думки структур, які цю організацію представляють», - зазначила Матвійчук.

Дослідження проведено в рамках проекту «Центр громадської експертизи законопроектів у галузі прав людини» методом письмового опитування українських правозахисників.

Закони, які отримали найбільшу кількість балів, зараз і представлені як такі, що є загрозою для дотримання прав і свобод людини в Україні.