Повстанський вертеп та різдвяні щедрівки у Львові

20.01.2015

Різдво у Львові завжди чарівне. Починаючи від Нового року, сюди з’їжджаються тисячі туристів з різних куточків світу. Адже саме у Львові можна побачити це свято з усіма належними традиціями та відчути справжній різдвяний дух. Пригощання кутею, різдвяний ярмарок, свято пампуха, дідух у центрі міста та десятки вертепів – атрибути, без яких Різдво у Львові є неможливим.

Цього року кількість та різноманіття вертепів вражає – від традиційних пастухів, царя, ангелів, до історичних персонажів та майданівських повстанців. Волонтерська мережа «Вільні люди» запропонувала й свій варіант – «Повстанський вертеп». З традиційними персонажами доброго ангела, хитрих жидів та зовсім незвичними образами Сталіна та НКВДиста, волонтери гуляли вулицями Львова, розважаючи львів’ян та гостей міста.

«Надзвичайно цікаво було дивитися цей вертеп, адже таку історію народження Христа я бачила вперше. Особливо сподобалися перероблені на патріотичний лад колядки. Дуже креативно та актуально на сьогодні» - ділиться враженнями туристка з Дніпропетровська пані Марія.

За три дні волонтери  назбирали понад 15 тис. гривень. Також ініціативу підхопили й районні осередки ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес» у місті Стрий та Сокаль. Всі зібрані кошти вони передали волонтерам «Вільних людей».

«Загалом нам вдалося наколядувати понад 25 тисяч гривень. До цієї суми доклалися  «Вільні люди» Львова, МНКівці зі Стрия, Сокаля та Бурштину. Усю суму буде використано на потреби батальйону ОУН» - розповідає координатор вертепу, волонтер «Вільних людей» Микола Тинський.

Проте, різдвяні свята у Львові не закінчуються на колядках.  18 січня районний осередок МНК у місті Радехів спільно з волонтерською мережею «Вільні люди» провели у своєму місті акцію «Щедрівка для АТО». 12 дівчат пройшлися Радеховом з різдвяними щедрівками. Таким чином зібрали майже 2 тисячі гривень.  Також, молодь села Куровичі (Золочівського району, Львівської області) спільно з волонтерською мережею «Вільні люди» пройшлися зі щедрівками своїм селом. Понад 20 школярів-волонтерів відвідали кожного жителя села. Спільними зусиллями волонтери назбирали 8169 грн., які буде витрачено на закупівлю амуніції для вояків у зоні АТО.

«Зважаючи на події, які відбуваються на сході, для нас вертеп не був розвагою, а вшануванням українських традицій та можливістю допомогти нашим захисникам. Віримо, що дух різдва принесе мир в нашу країну», - зазначив координатор мережі «Вільні Люди» Андрій Бень.