«Повстанська ватра» на Тернопільщині

14.10.2010
14 жовтня 1942 року - офіційна дата створення Української Повстанської Армії, більш відомої нам як народної армії, яка боролася за незалежність України в 40-50х роках 20 століття. Вшановуючи цю славну дату, щороку молоді патріоти з Молодіжного Націоналістичного Конгресу організовують для молоді табір-джамборі «Повстанська ватра», який дає змогу учасникам ознайомитись з життям та побутом воїнів УПА не з книжок, а з власного досвіду.
Цього року табір відбувся з 7 по 10 жовтня в урочищі Гутисько, Підгаєцького району, що на Тернопільщині. Його учасниками стали більше ніж півсотні молодих патріотів з усіх куточків України – Києва, Львова, Тернополя, Миколаєва, Рівного.
Місце цьогорічного проведення "Повстанської ватри" вибрали не випадково. Адже саме Підгаєччина у результаті збройної боротьби ОУН і УПА стала одним із центрів національного руху опору в Галичині (1944 - 1952 відбулося 66 боїв і сутичок). Також на Підгаєччині відбувся останній в історії бій УПА - 14 квітня 1960 року (встановили пам’ятний знак-хрест (жовтень 2007).
На учасників чекала цікава та насичена програма, яка поєднувала в собі фізичний та інтелектуальний гарт. Фізичний бік був представлений практичними заняттями з табірництва, пейнтболом, туристичними змаганнями, спортивними іграми. Також учасники прослухали ряд лекцій з історії націоналістичного руху та основ громадської діяльності. Крім того таборовики мали змогу вивчити народні та повстанські пісні, зустрітись із ветеранами УПА.