''Повстанська Ватра 2016'': як перемогти у війні

10.10.2016

Російсько-українська війна триває вже не перший рік і здається, не має логічного завершення. І українці, і світ – усі звикли, змирились, затихли в очікуванні: що далі? Пасивність, байдужість, непричетність українців грають на руку Кремлю. А ще – час. В наших інтересах якомога швидше перемогти, звільнити Україну від окупації: як військової, так і економічної, інформаційної, культурної, релігійної. Аби зробити це, кожен повинен взяти на себе відповідальність і дати відсіч ворогу.

Про можливості та необхідність участі у війні кожного з нас говорили на щорічному таборі “Повстанська Ватра”. Цього року протягом 6-9 жовтня він згуртував 80 хлопців і дівчат з усієї України.

“Ми хочемо донести до молоді простий меседж: сучасна війна не обмежується лише передовою, зброєю та військом. Кожен з нас може зробити вагомий вклад у перемогу. Очистити інформаційний чи економічний простір від проросійських впливів, виховати покоління свідомих громадян, зайнятись волонтерством  - список дуже довгий. Так, цеглинка за цеглинкою, ми побудуємо сильну Україну”,  - говорить Сергій Репік, комендант табору, член Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Основою програми табору стали гутірки та спілкування з тими, хто не перший рік безпосередньо бере участь у сучасній війні. Так, Сергій Кузан – координатор мережі “Вільні Люди”, розповів учасникам “Повстанської Ватри” про сутність російсько-українського протистояння та конкретні приклади боротьби: волонтерську роботу “Вільних Людей”, кампанію з очищення інформаційного простору “Вимкни російське” (зокрема про дії щодо припинення діяльності телеканалу “Інтер”), протидію економічному реваншизму, деокупацію релігійного і культурного сектору.

“Цей молодіжний табір продовжує традиції повстанської боротьби. Змінились її форми, методи. Війна набула гібридних форм. Але наш одвічний ворог лишився незмінним. І поступово до нас приходить усвідомлення тотальної боротьби за Незалежність: на фронті, в економіці, інформпросторі, політиці, суспільній і духовній сфері. Це розуміння виховується в таборах МНК, з ним виросте майбутня еліта України, яка не піддасться, не припинить боротьбу наших дідів. Тоді переможемо”, - говорить Сергій Кузан.

Крім того, про фейки та неправдиву інформацію, тонкощі роботи фотокореспондента в умовах війни розповів Макс Лєвін, а про добровольчий рух загалом -  Олекса Бик, музикант, командир медичної групи, автор саундтреку до фільму “Добровольці Божої Чоти”. Про війну та її міжнародний вимір, роль діаспори України говорив Андрій Щегельський – голова Бруклінського осередку Організації оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ). Він приїхав з США, аби взяти участь у “Повстанській Ватрі”.

“Моя особиста мрія – повернутись в Україну. Мета ж – аби українці діаспори жили на своїй історичній Батьківщині. Я приїхав сюди, аби будувати місток між українцями тут і за океаном”, - говорить Андрій Щегельський.

“Повстанську Ватру” відвідав Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, аби закликати молодь долучатись до Координаційних рад у своїх регіонах. “Патріотична молодь має бути промоутерами Програми національно-патріотичного виховання”, - підкреслив він.

Окрім інтелектуальної складової, учасники традиційно грали в регбі, теренову гру, а також активно дискутували на дебатах. Підсумком кожного дня була ватра, де таборовики співали і спілкувались з музикантами та громадськими активістами – Степаном Горбиком та Святославам Бойко (лідером гурту “Широкий лан”).

“”Повстанська ватра” - це місце, де ти здатен пізнати всю Україну за представниками з кожного її куточку, це місце, де авторитетні люди передають свій досвід активній молоді”, - говорить учасник табору Олексій Лобанок.

Нагадаємо, щорічний табір “Повстанська Ватра” вже чотирнадцять років гуртує молодь, аби виховувати її в націоналістичному дусі. Захід організовує Міністерство молоді та спорту України, Київська ОДА та ВМГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”.