Посольство Грузії в Україні пікетували вперше за кілька років

02.04.2015

Вимога до уряду Грузії проста: звільнити політичних в’язнів – прибічників Михаїла Саакашвілі, кількість яких невпинно зростає.

У четвер, 2 квітня, біля посольства Грузії зібралися люди з грузинськими та українськими прапорами, лунали гучні сирени та заклики. Активісти тримали в руках плакати з зображеннями політичних в’язнів, котрі за сфабрикованими справами перебувають під арештом чи слідством. Пікет розпочався зі звернення організаторів до громадськості та посла Грузії в Україні Міхеїла Уклеби.

Тамара Шавладзе, співзасновник «Альянсу Балто-Чорноморських Націй», наголосила, що уряд сучасної Грузії тримає за ґратами Героїв Грузії, котрі воювали за незалежність своєї держави, а тепер є жертвами «путінської» системи. Список заарештованих – значний, і постійно поповнюється новими людьми. Так, за словами Георгія Нозадзе, екс-голови молодіжної партії Національного Руху Михаїла Саакашвілі, представника інформаційно-експертного проекту «Вільна зона», сьогодні вранці під арешт було взято Давида Гогохія, активіста «Вільної зони».

Айдос Садиков, представник «Антидиктаторського Фронту» зачитав Резолюцію з вимогою негайного звільнення всіх політичних в’язнів та повної їх реабілітації. Також він передав заяву від представника батальйона ім.Джохара Дудаєва Аміни Окуєвої та всього народу Ічкерії, в якій йдеться про арешт грузинською владою чеченця Мікаеля Кадиєва, патріота Ічкерії, та вимагається повне і всебічне розслідування провокації проти нього.

Активісти тримали плакати з гаслами «Ні свавіллю Іванішвілі!», «Сухумі – мій Ієрасуалим!», «Ні диктатурі!», «Свободу політв’язням!».

Протестувальники заявили, що не підуть доти, доки посол чи консул не вийде до них і не забере резолюцію, щоб передати її чинному Президенту Грузії. Гучні заклики, свист та прохання вийти до людей ігнорувалися працівниками посольства досить довго. Зрештою, охорона повідомила, що до приміщення посольства може зайти одна людина, щоб переговорити з уповноваженими.

«Чого вони бояться? Ми – мирні протестувальники, наша акція не є масштабною. Ми просто хочемо побачити Посла чи Консула, щоб передати заяву. Далі – ми підемо», - пояснив позицію активістів Дмитро Жмайло, заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Зрештою, під кінець робочого дня, до активістів вийшов Консул, який пояснив, що умови незмінні: лише один представник може пройти до приміщення Посольства. Ці умови, за словами учасниками пікету, є неприйнятними, адже громадскість потребує відкритого діалогу.

«Ми передали Резолюцію і будемо сподіватися, що Бідзіо Іванішвілі її отримає. Ми віримо, що Революція в Грузії – не за горами», - сказав Георгий Нозадзе, екс-голова молодіжної партії Національного Руху Михаїла Саакашвілі, представник інформаційно-експертного проекту «Вільної зони».

На пікеті Посольства Грузії в Україні були присутні представники Альянсу Балто-Чорноморських Націй, Антидиктаторського Фронту, Молодіжного Націоналістичного Конгресу, УНА-УНСО, Конгресу Українських Націоналістів, Білоруської партії «Свобода», інформаційно-експертного проекту «Вільна зона», представники казахської та російської опозиції.