Попит на україномовну книгу - це супротив промосковській владі: письменник

28.12.2011
Наклади україномовних книг збільшились через супротив владі промосковського типу. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив письменник, лауреат премії "Книга року ВВС" 2011 року Володимир Рутківський.
"Я бачив, як в Одесі, яку називають оплотом всього російського, російськомовні дівчата й хлопці вже приходять до книгарень і просять почитати щось українською мовою", - зазначив він.
Другою причиною росту попиту на українську книгу, на думку Рутківського, стала поява плеяди талановитих молодих письменників.
"У нас набагато краще стали писати. 40-50-річні видають дуже якісні книжки. Окрім того, в Україні раніше не було такої великої кількості талановитих жінок у літературі. Прагнуть у літературу і зовсім молоді. Але в них поки не вистачає досвіду. Вони ж пишуть про себе. А що вони бачили? Нічого. Якихось катастроф не переживали. От і пишуть про те, що нижче пояса. А підростуть трохи, то, якщо не схибляться, у них з'явиться своя тема, свій читач", - вважає Рутківський.
На його думку, паперове книговидавництво і далі розвиватиметься.
"Що є краще, ніж лежати на дивані, однією рукою якісь смаколики брати до рота, а в іншій тримати справжню паперову книгу? Для мене це - найкращий відпочинок. Колір, запах, шурхіт сторінок книги. Так що паперовій книзі в майбутньому році нічого не загрожує. Зараз нам загрожує лише втрата масового читача. Тому маємо натиснути на молодшу аудиторію, щоб повернути цікавість маленького читача до літератури. А там він виросте і почне читати дорослі книги", - зазначив письменник.
Нагадаємо, наклади україномовної книги в 2011 році збільшилися на 8%.