Полтавським учням про Голодомор

21.11.2012
Полтавський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу виховує у молодшого покоління почуття патріотизму, розповідаючи про злочини тоталітарної системи у роки Голодомору 1932-1933 років. Про це свідчить проведення відкритого уроку для старшокласників ССШ № 3. Він відбувся 19 листопада у рамках вшанування пам'яті роковин Голодомору. За словами організаторів, захід був запланований працівниками Полтавської міської бібліотеки №З, на запрошення яких і провели бесіду полтавські члени МНК.

У своєму виступі член ПОО МНК Євген Хайлов розповів про страшні події 1932-1933 років. Він ще раз наголосив на тому, що Голодомор є актом геноциду проти українського народу і ніяк по-іншому трактувати ці події не можна і неможливо.

- Це страшний злочин проти людства і взагалі людяності як такої. Радянська тоталітарна система зробила все, щоб зламати дух волі в українського хлібороба, - зазначив він.

Присутній на заході священник Української греко-католицької церкви о. Юрій, який давно співпрацює з Молодіжним Націоналістичним Конгресом, розповів учням про наслідки акту геноциду.

- Український народ нищився фізично і духовно. Від постійного почуття голоду люди божеволіли і йшли на жахливі вчинки, щоб хоч якось вижити. Ті, хто не загинув фізично, був подавлений морально. Відлуння тих страшних подій ми можемо бачити і зараз, - наголосив о. Юрій.

Працівники біблотеки та учні висловили щирі сподівання, що зустрічі подібного формату будуть проходити і надалі, адже «Пам'ятаємо, бо не маємо права забути!»