Полтава вшанувала Кобзаря

10.03.2013

Понад п'ятдесят небайдужих полтавців прийшли 9 березня вшанувати  великого українського Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Офіційне покладання квітів розпочалося о 10:00, а вже через годину було заплановано провести народне віче патріотичних сил Полтави,  в якому взяли участь обласні осередки громадських організацій: Молодіжний Націоналістичний Конгрес, “Сокіл”,  “Студентська “Свобода”” та інші.

“Чи то через не надто хорошу погоду (у місті йшов мокрий сніг), чи то просто через брак щирої поваги до українського поета і художника, офіційні особи не затримались на мітингу – все минуло вже за двадцять хвилин. Неофіційна частина пройшла жвавіше”, - говорить Дмитро Жмайло, член Полтавського МНК.

Народне віче відкрили урочистим виконанням пісні “Реве та стогне Дніпр широкий…” на слова перших рядків шевченкової поеми “Причинна”. Зачитували й багато інших віршів поета. Оратори від кожної з громадських організацій у своїх запальних промовах наголошували на великому значенні Тараса Григоровича у становленні національної свідомості кожного громадянина України. Всі присутні підтримували виступаючих оплесками. Від Молодіжного Націоналістичного Конгресу виступив Богдан Андреев, підкресливши необхідності єднання заради ефективнішого відстоювання інтересів українства та надії на позитивні зрушення у суспільно-політичному житті.

Захід завершили виконанням гімну “Ще не вмерла Україна”. На відміну від можновладців, холодний вітер зі снігом не зумів розігнати справжніх патріотів.