Половина резервів України знаходиться в руках іноземців

22.12.2011
Нацбанк України опублікував структуру своїх золотовалютних резервів за поточний рік. У порівнянні з початком 2011-го в структурі резервів скоротилася частка коштів, розміщених на депозитах і поточних рахунках в іноземних банках, і зросла частка золота.
Найбільшу частку, як і раніше, займають вкладення в цінні папери - 55,4%. Другою за об'ємами складовою офіційних резервів є депозити та поточні рахунки в іноземних банках - їх частка 39,8%, тоді як на початок року вони займали 41,3%, пише Дело.
Третє місце - за інвестиціями в золото. Їх частка до кінця листопада досягла 4,8%, збільшившись з початку 2011-го на 1,2%. Разом ці три складові займають 99,94% золотовалютних резервів Нацбанку.
Як повідомлялось, останнім часом НБУ почав активно заміщати в держрезерві американські долари на австралійські долари і швейцарські франки. Також планується до резервного кошика добавити російський рубль.
Нагадаємо, у вересні міжнародні резерви України скоротилися відразу на 3,26 млрд дол. Це найбільше в грошовому вираженні падіння обсягу резервів за останні три роки - більше НБУ витратив тільки в "передкризовий" вересень 2008-го.
За минулий місяць міжнародні резерви України скоротилися на 5,1%, або на 1,754 млрд.