Подробиці нападу на Свято-Миколаївський храм

09.06.2011
Як вже відомо, сьогодні приблизно о 7 ранку відбулася ще одна спроба захоплення Свято-Миколаївського (Чорнобильського) храму, який знаходиться на вул. Нагірній, 1. Про це мені повідомив телефоном отець Віталій Рибчич, який цієї ночі разом ще з трьома хлопцями чергував в церкві.
За його словами спочатку до них підійшли якісь молодики і провели переговори з охоронцями. Побачивши, що храм знаходиться під охороною, вони відійшли, проте згодом з’явилася ціла група невідомих, яка налічувала до 20 осіб, які згодом спробували увірватися до церкви. Четверо з кувалдами ламали замок, решта стояли і дивилися.
Захисникам вдалося відбитися від них, храм вони не захопили. Далі охоронці викликали міліцію. Зрозумівши, що скоро мають з'явитися працівники правоохоронних органів, невідомі втекли.
Коли приїхала міліція, група невідомих, знаходилася в парку поблизу храма. Отець Віталій переконаний, що це "ті люди, які два роки тому вже робили напад на храм" і що це справа рук московського патріархату.
До 10 ранку отець Віталій разом з охоронцями і міліцією самостійно тримали оборону, а вже трохи згодом до них приєдналися активісти МНК, КУНу, Відсічі та інших громадських оргнізацій та об’єднань.
Наразі, церква залишилася під охороною небайдужих молодих людей.
Як сказав отець Віталій, найняти охорону за гроші наразі немає можливості, проте якщо знайдуться люди, які б погодилися чергувати безкоштовно - це дуже б допомогло церкві.
Контактна особа: Отець Віталій, 067-486-55-50
Нагадаємо, 5 червня під час недільної служби у новоосвяченому Свято-Миколаївському (Чорнобильському) храмі до церкви на двох машинах під'їхали 8 здоровенних молодиків. Вони спробували пройти на службу. Охоронець Тарас спитав їх, хто вони і з якою метою прийшли. Вони у відповідь нахамили, схопили Тараса, і почалася сутичка. З храму вискочили ще кілька хлопців і відтіснили нападників від храму.
Парафіяни викликали міліцію. Міліціянти взяли пояснення у Тараса і кількох нападників.