Підведені підсумки програми ''Відвага імені І. Гавдиди''

17.10.2012

15 листопада цілим рядом заходів завершилась програма ''Відвага імені І. Гавдиди''. Проект відбувався на території одразу двох областей Тернопільської та Івано-Франківської   та охопив Львівську, Полтавську та Сумську області – така географія заходів, організованих Молодіжним Націоналістичним Конгресом в рамках цієї програми за підтримки Держмолодьспорту України. На березі річки Дністер, в околицях села Уніж Івано-Франківської області, відбулось молодіжне таборування ''Повстанська Ватра – 2012'', що включало в себе серію тренінгів, гутірок, семінар та практичні заняття. Сплав на байдарках, інших човнах по р. Дністер завершився в Тернопільській області. А під час екологічної мандрівки пройшли змагання з орієнтування на місцевості з елементами туристичної техніки, при цьому  учасники подолали більше 70 км. Загалом в заходах взяли участь близько 300 молодих людей практично з усіх регіонів України.

Молодь приїхала, аби обмінятися досвідом, здобути нові навички і познайомитися з цікавими людьми, а також весело провести час. Учасником заходів могла стати будь-яка молода людина за умови дотримання здорового способу життя (не палити, не вживати алкоголь та наркотики). А досвідчені лектори, яскраві гості та фахові інструктори допомогли зробити кожен з етапів програми яскравим та незабутнім.

Лектором по орієнтуванню виступив колишній військовослужбовець Віктор Стеблянко, який докладно розповів хлопцям та дівчатам основи орієнтування на пересічній місцевості та в містах. Набуті знання дуже допомогли пройти вимарш, маршрут якого охоплював не лише поля та ліси, а й пролягав через населені пункти. Багаторічний політв’язень Іван Романюк поділився своїми спогадами про випробування українського підпільника в часи радянського режиму. Своїм досвідом з учасниками ділились експерт в молодіжному громадському русі Олександр Солонтай, успішний бізнесмен і засновник ''Кузні'' та ''Нашого Формату'' Владислав Кириченко, письменниця – автор бестселлерів Марія Матіос, видатний тренер, суддя міжнародної категорії з фрі-файту Валерій Чоботар та інші непересічні особистості сучасної України. А під час вечірньої ватри свої пісні виконував тернопільський гурт “Фа-Мажор”.

 Не слід забувати і про фізичні навантаження. Окрім щоденних відтискань та інших вправ, відводився час на гру у регбі, у яку таборовики грали з великим запалом навіть під дощем.

Були тут теренова гра, що відзначилася динамізмом; туристичні змаганням з багатьма видами перешкод, волонтерка. Серед цього була виконана і суспільно корисна робота з очищення та впорядкування Уніжу. А під час сплаву рікою Дністер учасники могли спостерігати неповторну красу каньйону – скелі, найбільший рівнинний водоспад – Джуринський, Дністровські кручі. Тож, незважаючи на вже не літню пору року, всі були задоволені останнім теплом яскравого осіннього сонечка, відчувши себе справжніми козаками та козачками.