Пам’яті Володимира Гарматія: у Тернополі відкрили пам'ятну дошку

13.05.2016

Вчора, 12 травня, у Тернополі відкривали меморіальну дошку нашому другові Володі Гарматію. Встановили її на фасаді корпусу Тернопільського національного економічного університету, де він навчався.

«Ще пам’ятається ніби недавно Володя приїжджав на теренову гру «Гурби-Антонівці». А вже зараз ми вшановуємо його пам'ять хвилиною мовчання. Такі втрати даються нелегко, але, певно, нам слід робити висновки. Постійно плакати і сумувати ми не можемо. Навряд чи Володимир хотів би цього. Він жив, творив, працював на благо Батьківщини, захищав нашу державу у лавах української армії. Тож найкращою подякою для нього буде відданість нашій спільній справі», - говорить Іван Кізюк, член МНК.

На церемонії були присутні близько ста людей. З них - викладачі та друзі Володимира, студенти та небайдужі тернополяни, а також мати Оксана. Звучало багато хороших слів. Тому важко було стримати сльози.

 «Кожен з нас має запитати себе, що я сьогодні зробив для України. І ставити собі це питання щодня. Так маленькими, але вагомими справами ми зможемо творити наше гідне майбутнє. Сподіваємося, що ця пам’ятна дошка буде нагадувати молодим людям, як про Володимира Гарматія, так і про світлу мету, за яку боровся він і боремося ми сьогодні», - звернувся до студентів та гостей на відкритті Василь Дубовий, голова Тернопільського обласного осередку МНК.

Нам усім варто взяти ці слова до уваги. Адже за теперішніх реалій, це є одним із найголовніших завдань – маленькими кроками рухатися до великої мети.

Про Володимира Гарматія

Вступив до лав української армії у квітні 2014 року. Служив у 51-ій окремій механізованій бригаді, був лейтенантом, командиром мінометного взводу. Воював на передовій під Сєверодонецьком, Донецьком, Лисичанськом. 25 липня 2014 року Володимир Гарматій загинув під час виконання бойового завдання – підірвався на фугасній міні поблизу Сєверодонецька.

Нагадаємо, що Володимир був багаторазовим учасником теренової гри «Гурби-Антонівці», яку організовує Молодіжний Націоналістичний Конгрес. У 2015 році гра була присвячена його пам’яті. На урочистому відкритті йому присвоїли відзнаки «За екстремальні та бойові акції» та «Ідея. Кадри. Боротьба», що присуджуються лише дійсним членам МНК за особливі заслуги.