Організатори фестивалю вишиванок на Тернопільщині заборонили прапор ОУН

11.09.2012
Червоно-чорний „бандерівський" прапор вимагали зняти організатори фестивалю, з палатки де продавали українську символіку, під час фестивалю „В Борщівському краї цвітуть вишиванки" на Тернопільщині, - говориться у повідомленні Gazeta.ua.

Про цей випадок розповів підприємець-власник палатки Євген Філь.

„Це ж не якийсь партійний прапор, це прапор Організації Українських Націоналістів. Я з ним і в Київ і по всіх фестивалях їздив – ніде проблем не було. А тут приходять хлопці з адміністрації, кажуть – знімайте", - розповідає Філь.

Фестиваль організовувала місцева райадміністрація. Почесним гостем фестивалю був губернатор Тернопілля Валентин Хоптян. Саме перед його виступом і стався інцидент з прапором.

„Виступ Хоптяна був єдиним аргументом тих чоловіків, які вимагали зняти стяг. Казали, що коли губернатор виступає, то червоно-чорний прапор не має висіти. Почали погрожувати, що як не знімемо, то заборонять торгівлю".

Прапор вдалося зберегти завдяки народним майстрам та іншим продавцям, які стали на його захист.

„Сестра, яка мені торгувати помагає, заявила, що раз Хоптян не хоче бачити червоно-чорного прапора, то хай особисто прийде і пояснить чому. Інші її підтримали, і сказали, що якщо треба – то самі гуртом підуть і в нього це спитають. Організатори злякалися і пішли геть", - завершив Філь.