''Організація живе, доки вишколюється'' (Іван Гавдида)

20.05.2013

Молодіжний Націоналістичний Конгрес провів фаховий семінар з вишкільно-кадрової роботи, участь у якому взяли представники МНК з усієї України.

У суботу зранку МНКівці відвідали могилу свого побратима, члена МНК, засновника газети "Терен" Олександра Богатирчука. Вони принесли на цвинтар червоні піони, запалили свічки, і, хто вперше, а хто вкотре, говорили про Сашка.

"Це – людина великої честі і гідності. Хоч Професор, а так за виняткові розумові здібності називали Олександра, був абсолютним ідеалістом, це не завадило йому бути і діячем. Я хочу, аби кожен з вас був таким же принциповим, відданим, запаленим Ідеєю, як був він", - сказав Ярослав Іляш, другий голова МНК.

Не дарма на могилі Богатирчука – емблема МНК, адже організація була для нього всім: і домом, і родиною, і життям.  І як зазначив Ярослав Іляш, присутні – це "найпотенційніші справжні націоналісти". І для них керівництвом Молодіжного Націоналістичного Конгресу була відновлена традиція (раніше призупинена в силу різних обставин) проведення таборів 1-го рівня (вони, нагадаємо, доступні лише для членства МНК). Тож відбувся семінар, присвячений вишкільно-кадровій роботі.

Програма була досить насиченою: одразу після вшанування пам’яті побратима, МНКівці приєдналися до акції "Вставай, Україно". Варто нагадати, що МНК не підтримує жодної політичної сили, але кожен громадський рух, опозиційний до існуючої влади, є противагою до теперішнього антиукраїнського та корупційного режиму. Тому МНК не має права ігнорувати подібні виступи. Тож на заході було поширено  "Терен" - газету, яка стала практичним результатом публіцистичної діяльності Олександра Богатирчука.

Варто зазначити, що напередодні акції у ЗМІ, повідомлення за повідомленням, з’являлася інформація про затримки потягів, пусті вагони, “замінований” вокзал. Не обійшлося й без пригод для МНКівців: хлопців зі Зборова, що прямували до столиці на автобусі, кілька разів зупиняли працівники ДАІ, перевіряли документи і намагалися зняти з рейсу. Але зрештою, учасники успішно дісталися до Києва.

Тож з круговерті столичних вулиць, де в один день відбувався і антифашистський марш провладної партії, і опозиційна акція протесту, і День Європи, члени МНК розпочали свій дводенний семінар на тему важливості кадрів у націоналістичному середовищі та їх вишколу. Лекторами стали голова МНК Сергій Кузан, заступник голови МНК, вишкільно-кадровий референт організації Соломія Фаріон, голова Секретаріату МНК Іван Кішка, другий голова, почесний член МНК Ярослав Іляш, колишній голова "Фундації регіональних ініціатив" Євген Демченко.

Вони розповідали як про основи вишкільно-кадрової роботи, так і про виховання членства, його мотивацію, роботу в команді, характер націоналіста та багато іншого. Піднімалися різноманітні питання якісного вишколу молоді. Зокрема, веденню кадрової політики, мотивації, роботі в команді, характеру, якому мають відповідати націоналісти, а також обговорювались актуальні політичні та геополітичні проблеми України. "Учасники, попри спеку та втому, були активними. Тепер, після прослуховування всіх матеріалів, вони мають виконати умову, аби табір зарахували: провести вишкільний захід для свого осередку", - зазначають лектори.

Окрім навчання, вдалося реалізувати і культурну програму – в суботу ввечері МНКівці відвідали фестиваль здорового покоління "Фортеця". Його організатором виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес, аби пропагувати здоровий спосіб життя, туризм, спорт, відданість українським традиціям.

"Чудовий відпочинок у колі друзів. Атмосфера дуже надихає", - ділиться враженнями Маргарита Долгая, представниця Київського МНК.

P.S. Під час семінару до офісу Молодіжного Націоналістичного Конгресу зайшов низенький, худорлявий хлопчик. Йому – 14 років. І нічого б дивного, та він приїхав з іншого міста, аби вступити до МНК. Про організацію дізнався з сайту "Гурб-Антонівців" і прийняв для себе усвідомлене рішення – стати до лав МНК. Дивлячись на його серйозне налаштування, не лишається сумнівів: справа живе. Вчора жив і творив молодий Олександр Богатирчук, а сьогодні на його зміну прийшов інший хлопець, який обов’язково чогось досягне. Змінюються покоління, а Ідея лишається.

ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес" висловлює подяку Фонду Сергія Бондарчука "Нові традиції" за сприяння в проведенні семінару.