Олександр Бойко: ''На передовій потрібні люди з мисливським інстинктом''

09.07.2014

Колишній голова Сумської організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу, заступник командира з виховної роботи 2-го батальйону Національної гвардії Олександр Бойко, був поранений під час АТО під Слов’янськом. Після операції він перебуває на лікуванні у військовому шпиталі міста Києва. Виглядає бадьоро, оптимістично налаштований, багато жартує і охоче розповідає про участь 2-го батальйону в АТО:

Поранення

Наш блокпост потрапив під мінометний обстріл. Одна міна розірвалася за моєю спиною, але нікого не зачепила. І практично одразу вибухнула друга міна. Її уламок потрапив мене в спину, я відчув, як пішла кров, сховався в бліндажі, зняв бронежилет, побачив, що ранений й одразу повідомив своїх. Незабаром мене вже вивозили з зони АТО, привезли до Харкова, де мені зробили операцію. Потім перевезли до Києва, де я зараз проходжу лікування.

Про втрати 2-го батальйону під час АТО

В нашому батальйоні один боєць загинув, тридцять дев’ять – поранено.

Про склад батальйону

Це добровольчий батальйон, складений з активістів Майдану. Є декілька колишніх міліціонерів – не спец призначенців, а також екс-працівник прокуратури. На передовій за виключенням поранених перебуває 250 чоловік.

Про забезпечення бійців

Нам переважно допомагає українське населення, керівництво АТО від питання забезпечення усунулося. Хіба тільки зброю видало. А так – бронежилети, рації, прибори нічного бачення, одяг нам постачають небайдужі громадяни. Зокрема, за сприяння волонтерів нам було передано бусик марки «Івеко». Від командування АТО ми отримали машину «Нива патріот».

Про російських найманців та «ополченців» ДНР

Російські найманці нам до рук не потрапляли. Лише раз під час бою ми зіткнулися з чеченцями, шістьох знищили, але ми навіть їх документи не дивилися – ситуація не дозволяла оглянути вбитих. Ополченців так званої ДНР ми не допитували, тих, хто міг щось знати, передавали представникам спецслужб. Так звані ополченці виглядали  іноді комічно, зокрема, так – автомат, спортивний костюм, в кишені – ріжок з набоями. Такі от кадри день-два постоять на блок постах, потім залишають вдома автомат і йдуть грабувати заправку чи магазин. Без зброї, аби не привертати увагу і не потрапити під обстріл.

Про пропаганду з боку сепаратистів

Ми регулярно слухали місцеву станцію «Радіо Краматорська», яку «охрестили» як «Сепарат-ФМ». Вона примітно тим, що по ній з музики переважно крутять Висоцького, Талькова, а також різний низькопробний блатняк.

На цій радіостанції можуть по 5 днів поспіль крутити одну й ту ж саму новину про діяльність «уряду ДНР і ЛНР». Само собою, в ефірах переважає махрова антиукраїнська і антиамериканська пропаганда. Так, регулярно крутять записи, головним лейтмотивом яких є меседж, що «скоро Америці кердик».

Доходить до абсурду, коли кожна наступна новина може прямо спростовувати озвучену перед тим інформацію. Наприклад, одна дівчина томним голосом розповідає про те, що Америці потрібен сланцевий газ Донбасу і що всіх людей з цього регіону виселять і перетворять край на пустелю. І одразу за цією ж «новиною» запускають аудіо запис лекції одного одеського професора, який розповідає про видобуток сланцевого газу і зі слів якого виходить, що в цьому видобутку нема ніякої загрози для людей, що це нормальна практика, поширена в світі.

Але найбільше вразили «листи від дітей». Ось одна дитина, а скоріше, хтось від її імені, пише: «Нас обстрілюють і ми вже декілька днів ховаємося у підвалі. Сьогодні моя мати пішла у справах, але я вірю, що з нею все буде добре. Моя мама каже, що Путін – наш спаситель і бог».

Про дії бійців інших зєднань

На жаль, деякі бійці інших загонів не зовсім розуміють, для чого вони перебувають на передовій. У них домінує бажання чимшвидше потрапити під ротацію і поїхати із зони АТО. З цього висновок: треба залучати в першу чергу тих, хто знає, для чого воює, у кого є мисливський інстинкт, а не бажання заробити для себе звання чи кошти.

Олександр Бойко також щиро дякує всім українцям, що підтримують наших вояків і зазначає, що після відновлення повернеться у батальйон для продовження служби. Ну і щоб, як каже Сашко, взяти участь в завершальній частині операції зі звільнення Донбасу.