ОБЕРЕЖНО! РУПОРИ КРЕМЛЯ: вимагаємо закрити проросійські канали 112 і NewsOne

08.11.2018

6 листопада депутати Тернопільської обласної ради підтримали звернення МНК про санкції щодо телеканалів "NewsOne" та "112" (50 голосів "за" з 52). Результатом такого рішення має бути звернення депутатів облради до Президента України та РНБО з вимогою невідкладно розглянути постанову ВР #9157, яка була прийнята ще 4 жовтня та вжити заходів для припинення мовлення даних телеканалів.

Перед початком сесії активісти МНК та Вільні Люди Тернопіль провели біля Тернопільської обласної ради публічну акцію з перфомансом про вплив рупорів Кремля. Перед головним входом активісти розмістили старі телевізори з назвами телеканалів, а також телячі мізки, які свердлили дрилями з логотипами телеканалів “112”, “NewsOne” та “Інтер”. Таким способом вони хотіли показати, як проросійські телеканали “промивають мізки” глядачів.

“Часто чуємо запитання, навіщо закривати канали, які нібито доносять альтернативну думку. Ми хочемо показати, що це зовсім не альтернативна думка, а відверта російська пропаганда. Ці телеканали відкрито пропагують “русский мир”, "громадянську війну”, зомбують своїх глядачів”, — говорить Микола Мисак  голова Тернопільського осередку МНК.

Також активісти прийшли в сесійну залу, коли відбувався розгляд цього питання, розгорнули банер "ОБЕРЕЖНО! РУПОРИ КРЕМЛЯ!" та виступили з трибуни.

“Заборона цих медіа робить відчутний удар по силах реваншу проросійських сил в Україні, оскільки телеканали “Інтер”, “112”, “NewsOne” є основними рупорами Кремля, які будуть використані на президентських та парламентських виборах”, — говорить Іван Ковалик, Член МНК, координатор Вільних Людей у Тернополі.

"Сподіваємося, наше звернення буде прийнято в початковій редакції, без доповнень, про які висловилися депутати від ВО "Свобода", а саме, що боротися потрібно не з цими каналами, а за незалежність телебачення в цілому. Вважаємо, що таким доповненням буде знівельовано зміст нашого звернення".

Агресор використовує будь-які методи для загострення ситуації на фронті та в середині країни. Повним ходом працюють армії ботів, використовується дезінформація та інформаційна пропаганда. 5-та колона у обличчі низки народних депутатів, зокрема і соратника Медведчука – Нестора Шуфрича, намагаються оскаржити рішення щодо «112 Україна» і «NewsOne» у Конституційному Суді України. Логічно, адже втративши ці два канали, Кремль суттєво зменшить можливість впливу на українських телеглядачів, які й досі сприймають інформацію, яка лунає з екранів телевізора, як одну з найбільш достовірних.