НеЛекція: Жителям Сум розповіли про УПА та її вплив на сьогодення

17.10.2018

У Сумах розказали про вплив «Української Повстанської Армії» на сьогодення і вшанували пам’ять борців за Українську Самостійну Соборну Державу.

До дня заснування «Української Повстанської Армії», Покров Пресвятої Богородиці, українського козацтва та дня захисника України — 14 жовтня Сумський осередок МНК провів відкриту неЛекцію на тему «Історія УПА та її вплив на сьогодення».

На неЛекції молодь обговорила такі теми — історія українського націоналістичного руху за час існування УПА, історія сумського революціонера-підпільника, лідера сумської обласної мережі ОНУ (б) Семена Сапуна та як діяльність УПА вплинула на сьогодення.

— «В умовах гібридної війни для нас надзвичайно важливим є процес розвінчування радянських міфів . Однією з таких сторінок в наші історії є Волинська трагедія і діяльність УПА, де російська влада старанно намагається маніпулювати історичною правдою. Цією гутіркою ми намагалися донести інформацію про історію та діяльність УПА в ХХ ст., а також її вплив на сьогодення» – зазначає один зі спікерів-модераторів Максим Луцик.

Учасниця неЛекції Валерія Сіробаба ділиться своїми враженнями: «Нову державу не збудуєш на старих міфах й прогалинах в історичній пам’яті, тому «НеЛекція» від МНК стала цікавим та корисним заходом для тих, хто хоче пам’ятати славетне минуле й творити Українську Соборну Державу. Усі охочі мали змогу дізнатися про борців за незалежну Україну та організацію Української Повстанської Армії, розвінчати радянські міфи, пов’язані з нею, та провести паралель із майбутнім, адже правила та порядки УПА активно втілюються в життя сучасної української армії.
А справжньою родзинкою для сум’ян стала розповідь про Семена Сапуна – лідера Сумської обласної мережі ОУН (б) та голови товариства «Просвіта» у місті Суми».

Після НеЛекції «Історія УПА та її вплив на сьогодення» сумський осередок «Молодіжного Націоналістичного Конгресу» вшанував пам’ять борців за Українську Самостійну Соборну Державу, зачитавши молитву українського націоналіста біля меморіальної дошки сумського революціонера-підпільника – Семена Сапуна.

«Незалежністю нашої країни ми зобов’язані героїчному чину борців, що віддали своє життя за українську ідею. Таким прикладом для нашого регіону є діяч ОУН, Семен Сапун. Саме тому ми маємо нагадувати суспільству про важливі постаті, які віддали своє життя, для того щоб ми і надалі продовжували велику справу – боротьбу за УССД» – зазначає голова Сумського осередку МНК, Валерій П’ятаченко.