Найбільший у світі пам’ятник Кобзарю може зникнути

13.09.2012

Дніпропетровці б'ють на сполох. Один із символів міста, 22-метровий пам’ятник Т.Г. Шевченку, що був демонтований майже півтора року назад, під приводом планової реконструкції через аварійний стан, досі не повернутий на місце. Чавунну конструкцію вагою у 50 тонн було обезглавлено ще у 2011 році, пізніше – розібрано наполовину.

Терміни завершення робіт вже кілька разів були перенесені. Мешканці міста припускають, що причина демонтажу пам’ятника не пов’язана з потребою в реконструкції. Вони вимагають прокуратуру розібратися з цією ситуацією.

"Цей пам’ятник, який, до речі є (чи був?!) найбільшим пам’ятником Кобзареві в світі, навіть при комуністах був символом нашого міста, його фото друкували в усіх книгах про Дніпропетровськ, здебільшого на обкладинці. Ми вимагаємо від правоохоронних органів надати інформацію, де пам’ятник зараз, що з ним відбувається та куди поділися 2,5 млн. гривень субвенції, виділені на його реставрацію з міського бюджету", - говорить один з представників опозиційних політичних сил, який подав позов до прокуратури.  

Тим часом, Дніпропетровська міська рада називає новий термін – 2014 рік, до 200-річниці з дня народження Кобзаря.