Нагороду ''За жертовність і любов до України'' передали дружині загиблого Гіоргі Джанелідзе

23.04.2015

Сьогодні, 23 квітня, у Києві було передано медаль «За жертовність і любов до України», яку УПЦ КП призначає активістам Революції Гідності, волонтерам та військовим, що захищають Україну в зоні АТО, вдові загиблого на Донбасі Гіоргі Джанелідзе. Крім того, дружина Гіоргі отримала ніж, який волонтери з благодійного фонду «Повернись живим» зібралися переслати Гіоргі на його прохання, але не встигли.

«Я поважаю вибір свого чоловіка. Він – особистість. І його рішення – воювати за Україну – це його право», - розповіла Тамар Джанелідзе.

За словами Тамари Шавладзе, співзасновника «Альянсу Балто-Чорноморських Націй», «Гіоргі був особливою людиною, воїном від Бога. Він міг воювати голими руками, і говорив, що готовий загинути за Україну».

Так і сталося: 18 квітня в бою під Широкіно, під час розмінування однієї з вулиць, група військовослужбовців з полку «Азов» потрапила під обстріл проросійських бойовиків. «Гіоргі Джанелідзе, що воював за Україну ще з зими, загинув. Його тіло виявилося замінованим, а забрати його побратимам вдалося лише за допомогою ОБСЄ», - пояснив Степан Байдан, представник полку «Азов». Сьогодні, 23 квітня, з ним попрощаються побратими з «Азову» в Маріуполі, а вже завтра, о 12:00, у Києві біля Стели Незалежності провести в останню путь зможуть решта українців.

«Тіло Гіоргі буде поховано в Тбілісі. Попри те, що його родина вже кілька років живе в Стамбулі, Гіоргі спочиватиме на Батьківщині. Усі витрати, пов’язані з транспортуванням тіла, взяла на себе грузинська влада. Допомогу ж родині надає «Національний Рух» Михаїла Саакашвілі. Вони ж взяли на себе витрати, пов’язані з прибуттям дружини Гіоргі в Україну», - зазначила Тамара Шавладзе, співзасновник «Альянсу Балто-Чорноморських Націй». Вона також додала, що вестиме переговори з посольством Грузії про гідне поховання Гіоргі Джанелідзе в Тбілісі, щоб і співвітчизники мали змогу попрощатися з Героєм.

«Уже більше року Україна переживає важкі часи – революція, анексія Криму, війна. Нашому народу допомагають грузинські побратими – і в реформуванні державного апарату, і на передовій, відстоюючи разом з нами незалежність. Наша церква цінує героїзм грузинського народу і дякує йому», - зазначив отець Олександр Шмуригін.

Ми приносимо найщиріші співчуття родині та близьким Гіоргі Джанелідзе.

Герої не вмирають!