На Тернопільщині виступили проти передачі Почаєва московським попам

06.03.2012
Тернопільська обласна рада закликала керівництво держави не допустити прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)», який передбачає передачу Почаївської Лаври Українській православній церкві Московського патріархату.
Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у зверненні до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА, голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА, прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА, прийнятому сьогодні під час пленарного засідання сесії облради.
У зверненні депутати висловили стурбованість реакцією церковних і громадських кіл області щодо цього законопроекту, оскільки загалом громадськість Тернопільщини виступає проти цього законопроекту.
Прийняттю звернення передували гострі дебати між представниками націонал-демократичних сил та членів провладної групи «Стабільність та реформи». В ході дискусій депутати від ВО «Свобода», які запропонували свій текст звернення, пішли на компроміс і погодилися забрати з нього усі гострі моменти, в яких йшлося про підтримку чинною владою лише однієї релігійної конфесії та експансії УПЦ МП на теренах України.
В результаті у своєму зверненні депутати лише нагадали керівництву держави, як Почаївська лавра опинилася в оренді в УПЦ МП.