На семінарі у США репрезентували МНК

03.02.2013

Нещодавно у США, поблизу Нью-Йорка, відбувся ідеологічний семінар, присвячений 70-річчю створення УПА та 100–річчю Ярослава Стецька. Участь у ньому взяв член Центрального проводу Молодіжного Націоналістичного Конгресу - Віталій Вовк.

Семінар провела "Організація оборони чотирьох сторін України". Учасники заходу – учнівська та студентська молодь української діаспори в США. Програма семінару складалась із лекцій на ідеологічні, соціальні та державотворчі теми.

Віталій Вовк в рамках семінару провів лекцію про діяльність Молодіжного Націоналістичного Конгресу, за допомогою репрезентації показав заходи організації та передав учасникам примірники часопису "Терен".

"Для мене було  важливо відвідати такий захід, щоб познайомитися ближче з  українцями в діаспорі задля подальшої  співпраці з нами, – зазначає Віталій, - я запросив учасників семінару відвідати табори МНК, а також молодіжний форум діаспори, що відбудеться в Тернополі влітку 2013 року".

За словами, Віталія, найбільше враження на нього справив високий рівень лекторів семінару. Це були люди зі світовими іменами – відомі історики та науковці, громадські діячі. Серед них - історик Святослав Липовецький, виконавчий директор Центру відносин CША-Україна, ад’юнкт-професор соціальних наук Нью-Йоркського університету Володимир Зарицький, історик Осип Рошка, відомий адвокат і громадський діяч, голова СКУДО Аскольд Лозинський

Під час семінару його учасники мали Skype-зв’язок із Генеральним секретарем "Світового конгресу українців (СКУ)" Стефаном  Романівим. Він наголосив на важливості   цього семінару для світової української спільноти, необхідність єднання всіх українців світу для відстоювання і збереження української держави.

Завданням такого семінару є розвиток української ідеї серед молоді діаспори, допомога їй у продовженні традиції бути українцем, відстоюванні інтересів держави.

"Це свого роду школа духовного єднання з українцями світу, адже такі заходи проходять і в багатьох інших країнах", - говорить Віталій Вовк.