На Полтавщині відбувся молодіжний вишкільний табір ''Відвага''

01.08.2016

На Полтавщині відбувся щорічний табір для молоді «Відвага ім.Івана Гавдиди», що зібрав близько 60 хлопців і дівчат.

На таборі «Відвага» знають, як дисциплінувати молодь, спонукати її до дії, дивитися поза межі власного смартфону, брати на себе відповідальність та виходити з зони комфорту. Усе – з метою побудови громадянського суспільства у широкому розумінні цих слів.

«Виховна система таборів подібного типу є унікальною. «Відвагу» не можна назвати літнім відпочинком. Десять днів табору витримують не всі, адже ми створюємо такі умови, за яких учасник постйно змушений проявляти свою силу волі та гартувати характер. На таборі немає «не можу» чи «не хочу», натомість – чіткий розпорядок дня, насичена програма, відсутнісь вільного часу. Існує поняття колективної відповідальності та тімбілдінг, що гуртує однодумців», - говорить бунчужний табору Дмитро Швед.

Табір «Відвага» має більш ніж дев’ятирічну історію. Під назвою «Лисоня» його започаткував громадський діяч, український націоналіст Іван Гавдида. 2002 року Гавдиду вбили за проукраїнську діяльність. На його честь Молодіжний Націоналістичний Конгрес і проводить «Відвагу». Спершу табір відбувався на Тернопільщині, потім було вирішено «рухатись на схід», аби популяризувати націоналізм серед молоді цього регіону. Так, кілька років захід відбувався на Сумщині, зараз – на Полтавщині.

Ключовим елементом табору є націоналістичний світогляд. Правила та система існування «Відваги» наслідує табори УПА: існує поділ учасників на рої, шикування, урочисті відкриття і закриття дня з підняттям синьо-жовтого та червоно-чорного прапорів на щоглу та виконанням Гімну України та Гімну ОУН.

«Цього року програма складається з кількох умовних блоків, що спрямовані на війькову та медичну підготовку, організацію акцій прямої дії та громадську активність, а також життя у лісі і табірництво», - говорить керівник ланки інструкторів Василь Дубовий. Обов’язковими лишаються ранкові пробіжки, вечори біля ватри зі співами та іграми, відтискання та інші дисциплінарні стягнення за порушення правил табору, нічні «алярми».

Учасники традиційно грали в регбі, влаштовували «теренові» бої, змагались на воді, брали участь у боксі, проходили туристичну смугу прешкод. Окрім спортивних занять, у програмі «Відваги» - лекції, дискусії та гутірки на різноманітні теми: історія, ідеологія українського нацоналізму, громадська активність, життя в природі, топографія та орієнтування, медіаграмотність, гібридна війна та сучасна ситуація в Україні. Усі теми спрямовані на виховання самозарадної відповідальної, вольової, сильної духом та громадсько активної особистості.

Гостями табору стали інструктори з організації «Захист Патріотів», що протягом двох днів навчали молодь тактичній медицині; Сергій Кузан, четвертий голова МНК та координатор громадської мережі «Вільні Люди»; Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА; Святослав Бойко, лідер гурту «Широкий лан». Організатори дякують гостям за участь у «Відвазі».

«Табір дав мені чітке розуміння, що немає нічого неможливого. Я здивована можливостям свого організму, а також витривалості. Однозначно, мій характер дуже загартувався! Виходити з зони свого комфорту необхідно, аби досягти успіху в житті. Це стосується як особистісного, так і суспільного. Саме «Відвага» дає цю можливість. Окрім цього, за десять днів я отримала масу нових знань та навичок, які однозначно використовуватиму у своєму житті», - говорить Кароліна Романченко, учасниця табору.

Захід організовує Міністерство молоді та спорту України спільно з Полтавською ОДА у партнерстві з Молодіжним Націоналістичним Конгресом.