На Полтавщині відбулося відкриття ''Відваги''

21.07.2015

20 липня відбулося відкриття патріотичного наметового табору «Відвага ім. Івана Гавдиди», що зібрав близько сотні молодих людей з усієї України. Цього року захід відбувається на межі трьох областей - Полтавської, Харківської та Сумської, поблизу с.Опішня.

Молодь віком 16-26 років протягом десяти днів житиме у наметах, буде дотримуватися сурової дисципліни та перемагатиме свої слабкості. Недарма «Відвага» - це табір волі і характеру. «Цей табір змінює людей: з пасивного патріота перетворює на активного націоналіста, готового до викликів сучасності. Система виховання - перевірена роками практики. Подібні табори організовувалися як вишколи в Українській повстанській армії, а ми - продовжуємо цю традицію», - говорить Іван Кішка, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Цього року - найбільше учасників зі Львівщині, Тернопільщини, Київщини, Сумщини та Полтавщини, а також - переселенці з Донбасу. Окрім цього, вишколюватися «по-українськи» приїхали білорус та німець.

«Одне з завдань табору - популяризація націоналізму на східних територіях України, адже всім відомо, що «бандерівці» є у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, а от знайти таких у Харкові, Донецьку чи Запоріжжі – важко», - коментує Дмитро Жмайло, комендант «Відваги», заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Він пояснює, що ще вісім років тому табір стартував на Тернопільщині, потім перебрався на Сумщину, а вже четвертий рік проходить на Полтавщині. «Ми рухаємося на Схід», - додає Дмитро Жмайло.

На учасників чекає насичена таборова програма: спортивні змагання та ігри — регбі, бокс, страйкбол, волейбол, а також лекції і тренінги, зустрічі з відомими людьми — громадськими активістами, істориками, військовими, журналістами. Лекторами стануть Святослав Липовецький, історик та публіцист; Олег Медуниця, народний депутат України; Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти; Віталій Шабунін з Центру протидії корупції; Павло Подобєд з Інституту національної пам’яті та інші.

Цього року програма табору включає також і елементи військової підготовки; теренову гру, рейндж-кидок, туристичні змагання та смуги перешкод, нічні чергування та навчальні тривоги.