На Львівщині повторять акцію Городоцької експропріації

02.03.2012
24 грудня на території Львівщини між Городком і Верином пройде міжміський екстримальний квест «Навздогін смерти». Вже другий рік поспіль екстремальну гру організовуватиме львівський осередок громадської організації «Молодіжний націоналістичний конгрес» (МНК).
Як повідомили ЗІКу у прес-службі ЛОО МНК, метою заходу є вшанування героїчного чину борців за волю В. Біласа і Д. Данилишина.
Екстремальна гра розпочнеться в райцентрі Городок, де у 1932 році пройшла акція експропріації, а завершиться у селі Верин. Саме цим маршрутом 79 років тому відступали, після нападу на пошту, від польської поліції і українські герої.
Учасникам гри доведеться подолати близько 60 кілометрів полів, лісів та доріг, переходячи від однієї контрольної точки до іншої та виконуючи завдання на них. Випробування будуть різними – це і надання першої медичної допомоги пораненому та його евакуація, завдання на логічне мислення та знання історії та просто вправи на спритність та уважність.
«Гра складатиметься на основі спортивного орієнтування, логічного мислення та знань історії. Кожен з гравців матиме можливість випробувати себе як фізично, так і інтелектуально, побігавши шляхами рідного краю, виконуючи завдання та шукаючи коди» – повідомив один з організаторів, член ЛОО МНК Павло Дацків.
Подія матиме також і інформаційний характер 30-х років, гра проходитиме під гаслом: «Борці за волю не вживають алкоголю, борці за Україну – не вживають нікотину!». Специфікою гри є також те, що гравці будуть обмежені у використанні коштів. На команду виділяється 10 грн, які вона може використати на транспорт чи в інших цілях. Власні кошти на початку гри опечатуються і використовувати їх до кінця квесту заборонено.
«Минулого року, наша команда дісталася фінішу незважаючи на природні перешкоди, які траплялися у вигляді дощу і снігу. Так, ми не досягли фінішу з першим результатом, та цього року ми обов’язково позмагаємось за перемогу із іншими учасниками!» – поділилась планами на майбутнє учасниця минулорічної гри Іванка Сторожук.
Для участі в Міжміському екстримальному квесті «Навздогін смерти» необхідно зареєструвати команду з трьох осіб до 23:59 22 грудня 2011 року. Зголошуватись просять за телефоном: 063 398 79 11.
Довідка.
Експропріація (лат. expropriatio, від лат. exproprio – позбавляю власності) – примусове (без відшкодування чи оплачуване) позбавлення власності.
Зазвичай термін експропріація використовується у випадках вилучення майна державою чи громадою. Як правило, така експропріація здійснюється на основі певних законодавчих актів, указів тощо. Експропріації – головний спосіб перерозподілу власності в часи соціальних потрясінь та революцій.
30 листопада 1932 року Василь Білас та Дмитро Данилишин разом з іншими бойовиками ОУН здійснили акцію експропріації пошти у місті Городок Ягайлонський (тепер м. Городок Львівської області). Згідно з донесенням членів ОУН, котрі діяли в Городку, було визначено час нападу на пошту та розроблено план дій. Група нападу складалася з дванадцяти чоловік. Старшим у групі було призначено Юрія Березецького – брата дружини Романа Шухевича. Згідно плану, гроші повинні були взяти Василь Білас та Дмитро Данилишин, а решта учасників – забезпечити успішне виконання акції та відступ.
Операцію виконали, але успішно відступити не вдалось. Біласа і Данилишина схопили у селі Верин та передали польській окупаційній владі, яка 23 грудня 1932 року на території колишнього монастиря у в’язниці Бригідки розстріляла їх.