На Харківщині гартуються "Відважні"

08.08.2018

Як добути вогонь та вижити в польових умовах, що з собою повинен мати кожен мандрівник у поході : про це та багато іншого за перші два дні таборування дізнались учасники вишкільного табору “Відвага”.

У Харківській області розпочався вишкільний табір “Відвага”. Протягом 10 днів, молоді хлопці та дівчата з різних областей України мало спатимуть та багато вчитимуться, щоб стати справжнім прикладом дієвого громадянина для своїх однолітків. Традиційно табір розпочався з впорядкування території та влаштування таборової інфраструктури самими ж учасниками.Такий елемент програми сприяє самоорганізації молоді та командній роботі. Уже з перших годин таборування хтось зустрівся віч-на-віч з власними страхами, хтось завзято бореться з лінню, а інші впевнено загартовують риси характеру справжніх українських націоналістів.

У перший день на табір завітали спеціалісти-медики та провели для учасників курс першої домедичної допомоги “Basic Life Support”. Усі на практиці спробували надати першу невідкладну допомогу при екстрених ситуаціях.

Це надзвичайно цінний досвід, адже ніколи не знаєш, що може трапитись з тобою завтра на вулиці. Такі знання та навички, як перша невідкладна допомога, можуть стати вирішальними у питанні життя твого побратима, друга чи просто пересічного українця” — ділиться враженнями Соня.

Одним з важливих елементів програми є інтелектуальний розвиток учасників: за перші два дні юнаки та дівчата послухали гутірки про мандрівництво та виживання в польових умовах, а також про інформаційну складову у гібридній війні, та роботу сучасних ЗМІ.

Також учасники мали змогу проявити свої спортивні навички, такі як швидкість, уважність та витривалість у Регбі. Адже регбі - це гра, що виховує моральні якості та гартує націоналістів.

У регбі ти викладаєшся на повну, віддаєш останні сили, щоб вибороти перемогу, при цьому поважаєш свого суперника та його гру. Ні футбол, волейбол чи баскетбол не зрівняються з грою у регбі. Тут потрібно думати, аналізувати, поважати ще й швидко бігти” — з захопленням розповідає Ярослав.

Особливість цьогорічної “Відваги”. Якщо декілька років поспіль вишкільний табір проводився на Полтавщині, то цього року місцем проведення було обрано більш східний регіон України — Харківщину. Також цьогоріч організатори вирішили дещо змінити особливості табору. У програму додали більше елементів та етапів на командну роботу та побратимство, а також скасували таборовий штрафбат.

Відвага” — це місце, де щороку збирається молодь, аби знайти братів та сестер по духу, навчитись, разом пережити труднощі та знайти в них себе. Тут щоразу змінюються обличчя, але не змінюється ідея. За ці 10 днів кожен стає кращим за себе колишнього, щоб разом на межі двох світів творити нове життя. Щоб боротися і виборювати.” — розповідає Олеся Горяйнова.

Попереду у “Відважних” ще 7 днів вишколу, гутірок, спортивних ігор та справжньої школи сучасних націоналістів. А все для того, щоб вийти за межі комфорту, позбутися шкідливих звичок та не втрачати час на безкорисні справи.

Більше новин про таборове життя на “Відвазі” : тут