На Банковій кажуть, що білборди Януковича - соцреклама

12.01.2012
Привітання президента розміщуються на носіях зовнішньої реклами на підставі закону "Про рекламу" як соціальна реклама.
Про це повідомив керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента Денис Іванеско у відповідь на запит журналіста Мустафи Найєма.
Він уточнив, що зазвичай, адміністрація президента звертається з відповідними пропозиціями до керівників місцевих органів влади, які, в свою чергу, звертаються до власників носіїв зовнішньої реклами з пропозицією розглянути можливість розмістити відповідну інформацію на тимчасово вільних площах.
"Як правило, адміністрація президента погоджує оригінал-макети соціальної реклами. Бюджетні кошти для цього не залучаються, оскільки відповідно до закону соціальна реклама розміщується безоплатно", - уточнив Іванеско.
При цьому адміністрація не володіє інформацією щодо кількості носіїв зовнішньої реклами з привітаннями Януковича до Нового року та Різдва Христового у зв’язку з відсутністю потреби у відповідній інформації.
Як відомо, з початку року до МВС надійшло 9 повідомлень про пошкодження білбордів із зображенням президента.
Зокрема, 5 таких фактів були зареєстровані у Києві, по одному – у Волинській, Запорізькій, Львівській та Рівненській областях.
У всіх зареєстрованих випадках пошкодження зображення було здійснено шляхом облиття фарбою різних кольорів.
За результатами перевірки у 4-х випадках (по одному в Києві, Волинській, Запорізькій та Львівській областях) слідчими порушено кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.