Молодорухівці вшанували українських героїв біля підніжжя гори Говерла

19.07.2013

12-14 липня 2013 року біля підніжжя найвищої вершини Українських Карпат – Говерли, відбулося традиційне таборування Молодого Народного Руху, яке цього року мало назву «Говерла 2013: пам’ятаймо українських героїв!» Таборування проходило за підтримки Державної служби молоді та спорту та зібрало 320 учасників з усіх регіонів України та діаспори.

Вже багато років поспіль, напередодні Дня проголошення Декларації про державний суверенітет України, ВГО «Молодий Народний Рух» збирає сотні молодих патріотів з усієї України на традиційне таборування біля підніжжя гори Говерла. Саме з такого таборування молодих патріотів у 1990 році й розпочалася історія Молодого Народного Руху. 16 липня декілька десятків майбутніх молодорухівців піднялися на Говерлу. Коли вони спустилися, до них підбіг хлопчик. Він тримав у руках газету і радів. Там була надрукована стаття, що в цей день, Україна підписала Декларацію про державний суверенітет! Хлопці й дівчата пообіцяли один одному щороку в цей день підніматись на Говерлу, бо сталася подія, яка змінила не лише їхнє життя, а й десятків мільйонів людей! 

Офіційно відкрив таборування Голова Молодого Народного Руху Сергій Воронов, який розповів присутнім про роль особистості в історії України, важливість історичної пам’яті для виховання нових поколінь та  небезпеку міфів, які були нав’язані українцям за часів Радянського Союзу: «Історія пам’ятає своїх героїв. Та на жаль не про всі історичні події та не про всіх видатних українців розповідають сучасні підручники з історії. Саме тому завданням кожного свідомого українця, і зокрема нас з вами, є збереження правдивої історії, на якій будуть виховуватися нові покоління», – поділився Сергій Воронов.

Після офіційного відкриття відбулася презентація проекту «Видатні українці», який Молодий Народний Рух спільно з лідером гурту «Тінь Сонця» Сергієм Василюком успішно реалізовує вже близько двох років. Про особливості, успіхи та напрацювання проекту, який проводиться у Києві щомісяця, розповів один з його засновників, Голова Київської міської організації МНР Іван Юрчик. Також молодорухівці провели обговорення «Видатні українці. Липень», під час якого Олена Теліга, Василь Барка, Марія Заньковецька та ще багато інших історичних імен ожили в пам’яті учасників таборування разом з виступами доповідачів.

Вже традиційною окрасою таборування біля Говерли стала його музична частина. Цього разу перед присутніми виступили учасники гурту «Aquarium Band» (Іран), які виконували пісні українською та англійською мовами. Молодь залишилась у захваті від виконання українських пісень гостями з Ірану та не один раз просили зіграти на біс.

У другий день таборування відбулися традиційний турнір з міні-футболу на «Кубок українських героїв», дебатний турнір «Зовнішньополітичний вибір України», а також перший всеукраїнський турнір з гри «Криївка», який заслуговує особливої уваги. "Криївка" – це інтелектуальна гра створена Молодим Народним Рухом, як українська альтернатива відомій грі "Мафія". Вона містить у собі повстанський колорит, звичаї та традиції. За 2 роки існування гра стала популярною серед патріотичної молоді багатьох українських міст. Тож і турнір видався дуже запеклим. Врешті-решт перемогу у турнірі здобула тендітна представниця тернопільщини Віятик Христина. Переможцями ж футбольного турніру стала команда з м. Рожище (Волинська обл.), а дебат – з міста Тернопіль.

Кожного року неймовірне враження на учасників таборування справляє традиційна молодорухівська ватра. Цього року вона сягала 15 метрів і палала до самого ранку.

Останній день таборування традиційно був присвячений підйому на Говерлу. Незважаючи на дуже складні погодні умови, молодорухівці підкорили найвищу гору України та встановили на ній прапор організації. Особливі враження підйом викликав у молоді, яка сходила на Говерлу вперше: «Я підіймалася на Говерлу вперше. Хоча погода була не найкраща – вітер, дощ, холод не змусили повернутися назад, а навпаки стимулювали йти вперед. Сходження на Говерлу – це своєрідне підтвердження самому собі: будь-яку вершину можна підкорити! Головне – не зупинятися і продовжувати свій шлях» - поділилася враженнями активістка з Києва Зоряна Паламарчук.