Молодіжних активістів знову репресують через презервативи

06.03.2012
Сьогодні, 6 березня, вранці у Сумах міліція затримала голову обласної організації Молодий Народний Рух, студента Андрія Рибалко, який 29 лютого роздавав презервативи із зображенням Президента Віктора Януковича, передає Кореспондент.
По телефону з Зарічного відділення міліції він повідомив, що вранці його розбудила комендант гуртожитку, де він живе. Його відвезли у відділення міліції на вул. Першотравневу. Йому інкримінують порушення правил організації та проведення масових акцій за ст. 185-1, ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
"Зараз складають протокол, потім буде суд. До речі, сьогодні в 9:00 ранку в мене іспит", - повідомив Андрій Рибалко.
Пізніше стало відомо, що суддя Зарічного районного суду в місті Суми Богдан Бурда відправив справу за фактом роздачі презервативів із зображенням Віктора Януковича на додаткове розслідування. Самого ж Рибалко відпустили з будівлі суду.
Ст. 185-1 передбачає попередження або накладення штрафу від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року, загрожують штрафом від 25 до 100 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 25% заробітку, або адмінарешт на строк до 15 діб.
Нагадаємо, 29 лютого в адміністративній будівлі перед входом до сесійної зали, де проходила сесія Сумської міськради, активісти організації Молодий Народний Рух і Чорний комітет безкоштовно роздавали презервативи із зображенням Віктора Януковича.
24 лютого в центрі Києва, незважаючи на перешкоджання з боку міліції, відбулася несанкціонована акція з роздачею презервативів із зображенням Президента України Віктора Януковича. Коаліція учасників помаранчевої революції і Чорний комітет придумали цю акцію до другої річниці президентства Януковича. В результаті міліція затримала чотирьох активістів, які брали участь в акції. Пізніше трьох із них суд заарештував на 15 діб.