Молодий Народний Рух іде з об’єднаної партії НРУ та УНП

21.05.2013

19 травня у Києві відбувся об’єднавчий З’їзд Народного Руху України та Української Народної партії, під час якого відбулося злиття цих партій. Головою Народного Руху України (Української народної партії РУХ) став Василь Куйбіда, а першим заступником Іван Заєць.

ВГО «Молодий Народний Рух», яка була молодіжним крилом Народного Руху України, засуджує та не підтримує об'єднання НРУ з УНП. Причиною цьому є неприйнятні умови, що висунула УНП рухівцям, і які підтримав Василь Куйбіда та маріонеткова політрада НРУ, і на жаль, проголосував З’їзд. Серед основних: зміна назви партії (тепер повна назва ­– Народний Рух України (Українська народна партія РУХ), внесення змін до статуту НРУ, з якого прибрали усі згадки про В.Чорновола та співпрацю з Молодим Народним Рухом, не визнання МНР молодіжним крилом партії, прихід до керівництва партії людей, які розколювали РУХ, що призвело до загибелі лідера НРУ Вячеслава Чорновола, а саме: Івана Зайця, Валерія Асадчева та ін.

«Владі таки вдалося знищити Народний Рух України. З’їзд Руху проголосував за об’єднання з УНП, яка неодноразово співпрацювала з Партією Регіонів, про що ще пару років тому заявляв Голова НРУ Василь Куйбіда, а також за зміну назви партії. Так закінчилась історія легендарної української партії» – прокоментував ситуацію Голова Молодого Народного Руху Сергій Воронов.

Після завершення З’їзду, Координаційна рада Молодого Народного Руху прийняла ухвалу про подальшу діяльність МНР, в якій зазначила, що відтепер Молодий Народний Рух діятиме як самостійна та незалежна від новоутвореної партії громадська організація: «Враховуючи неприйнятні умови об’єднання НРУ з УНП Молодий Народний Рух залишається єдиним носієм ідей Вячеслава Чорновола та діятиме, як самостійна громадська організація».

«Попереду в нас багато непростих завдань, які ми маємо вирішити. Але я впевнений в тому, що міцна молодорухівська команда здатна подолати будь-які перешкоди. Ми доручили Голові МНР Сергію Воронову провести зустрічі з нашими партнерськими організаціями, після чого буде вироблено план подальших дій» – поділився планами на майбутнє організації заступник Голови Молодого Народного Руху Олексій Захарченко.

Варто додати, що рідна сестра Вячеслава Максимовича Валентина Чорновіл, також засудила об’єднання НРУ з партією, яка двічі розколювала РУХ, та підтримала рішення Молодого Народного Руху. «Я підтримую Молодий Народний Рух», що залишається єдиною насправді рухівською організацією, яка, сподіваюсь, продовжуватиме та нестиме ідеї Чорноволівського РУХу» – зазначила Валентина Максимівна.