Молоді українці Європи провели міжнародний тренінг

20.12.2012

30 листопада – 9 грудня 2012 року делегація МНК у складі 4-х чоловік взяла участь у тренінгу з формування навичок написання та управління міжнародними молодіжними проектами, організованого в рамках програми Європейського Союзу "Молодь в дії" (YOUTH IN ACTION). Керівником даного проекту виступив голова Світової Конференції Українських Молодіжних Організацій Мирослав Гочак. Партнером від України в цьому проекті став Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Окрім учасників з України на тренінг, що відбувався у столиці Чехії – Празі, з’їхалися представники молоді української діаспори з Естонії, Сербії, Румунії, Молдови, Білорусі, Болгарії та Чехії.

Тренінговий курс проходив під керівництвом експерта з європейської освіти Андрія Донця та складався з різноманітних секцій, направлених на активізацію участі молоді у громадському житті, виявленню лідерських якостей, покращенню навичок командної роботи. Протягом 8 днів учасники дізналися про основи молодіжної політики країн Європейського союзу, ознайомилися зі специфікою міграційної політики, засвоїли правила написання міжнародних проектів. Присутні також дізналися про історію української діаспори та основні хвилі та причини переселення українців з етнічних територій, про які розповів Мирослав Гочак.

Для налагодження міжорганізаційної та міжнародної співпраці під час тренінгу був проведений так званий «організаційний базар», на якому учасники презентували діяльність своїх організацій.

Зокрема, представники МНК розповіли про основні методики патріотичного виховання молоді, власну систему членства та таборів, поділилися успіхами у залученні молоді до активної громадської діяльності. Також кожна із делегацій отримала в подарунок тематичні книги, видані організацією.

В останні дні тренінгу учасники поділилися на групи та спробували самотужки розробити проекти із залученням міжнародних партнерів. Кожна тема проекту була спрямована на вирішення  конкретної проблеми, з якою стикається молодь з діаспори, або України та покликана покращити соціалізацію та активність молодих людей на місцевому та європейському рівні.

«На жаль, держава не дуже піклується про те, щоб молодь діаспори не забувала про своє коріння, вчила мову, не забувала історію своїх прадідів. Тому так потрібні подібні тренінги, де є можливість не тільки поспілкуватися з активними діаспорянами з різних країн, а й знайти друзів та однодумців, які бажають створювати та розвивати українські молодіжні організації у Чехії, Румунії, Молдові…Результатом цього тренінгу стане міжнародний проект в рамках щорічного молодіжного таборування МНК в Уніжі в Україні», - підсумовує голова МНК Сергій Кузан.