Молоді націоналісти відвідали Холодний Яр

18.04.2011
Щороку в середині квітня до Чигиринського району Черкаської області з’їжджаються люди з усіх куточків України. Причиною такого «паломництва» є бажання віддати шану борцям за волю України – повстанцям Холодного Яру. Кожен, хто прочитав «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського обов’язково захоче принаймні раз побачити на власні очі ті місця, де до останнього пострілу й подиху залишалася віра в українську незалежність.
Цьогоріч до села Мельники приїхало понад дві тисячі людей. Мабуть, навіть організатори – історичний клуб «Холодний Яр» - не розраховували на таку масовість заходу. Долучилися до заходів і члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
Першим заходом була панахида на могилі Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака. Під час відправи, до нас підійшов дідусь, який розповів про родину Чучупаків, поділився думками про діяльність сучасної молоді. Адже більшість холодноярців були молодими хлопцями, зокрема Василь Чучупак загинув у 24 роки. Як з’ясувалося під час бесіди, дідусь – Микола Чучупак – виявився онуком Головного отамана.
Наступним пунктом програми було покладання вінків і квітів до пам’ятника Героям Холодного Яру та до пам’ятника Юрію Горлісу-Горському. Приємно вразило те, що місцева молодь також знає і пошановує звитяги своїх предків.
Чи не найочікуванішою подією дня стало вручення Василеві Шкляру народної Національної премії ім. Т. Г. Шевченка. Щоб віддячити письменникові, який так майстерно описав героїчну боротьбу повстанців Холодного Яру, люди зібрали понад двісті п’ятдесят тисяч гривень. Ці гроші продовжать справу відновлення та популяризації героїчних сторінок української історії. Планується відзняти фільм за мотивами роману Василя Шкляра «Чорний ворон».
Організатори порадували також і яскравим видовищем – реконструкцією бою козаків-холодноярців з радянськими військами. Завершальним заходом став поминальний обід неподалік Мотронинського монастиря. Загалом, незважаючи на велику кількість різнопартійної символіки, під час заходів панувала атмосфера доброзичливості й одностайності, яка так потрібна для втілення нашої спільної справи – розбудови сильної, гордої, процвітаючої України.