Кияни боролися за призи у квесті до Дня Героїв

26.05.2012
26 травня молодь Києва змагалася за перше місце у квесті до Дня Героїв «Знай наших!». Організатором заходу виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес за підтримки екс-голови СБУ Валентина Наливайченка. Під час квесту всі команди повинні були виконати 14-ть досить складних завдань на знання історії Києва та національно-визвольних змагань. Зокрема учасники мали відгадати, а потім знайти, меморіальні дошки встановлені на честь видатного діяча ОУН(р), автора праці «Ідея і Чин України» Дмитра-Мирона «Орлика», автору духовного Гімну України Миколи Лисенка, класику українського кіно Олександру Довженку та інших. Останнє завдання, яке мали виконати учасники, було пов’язане з Центром Національного відродження ім. С.Бандери, першою до кінцевої точки прийшла команда «Реп-валіза», другою, з затримкою всього у 15 хвилин, була команда «ККД». Третіми до фінішу добралися учасники команди «Вогонь», четвертими - «Ри». «Було трохи важко бігати по всьому місту і вишукувати потрібні місця. Але загалом нам все дуже сподобалось», - ділиться враженнями капітан  команди «Вогонь» Аліна Воронцева. Після підбиття підсумків всіх учасників квесту нагородили заохочувальними подарунками. А команда-переможець та капітан другої команди - «ККД» отримали спеціальні  призи - MP3 плеєри. «Проводячи цей квест ми хотіли акцентувати увагу на тому, що Київ багатий не тільки на пам’ятки архітектури, в нашому місті є сотні місць пов’язаних з видатними особистостями національно-визвольного руху. Гадаю, що всі учасники змагання відтепер на все життя запам’ятають героїчні місця Києва», - вважає представник МНК Назар Матлак. Довідка: 
Свято Героїв відзначають вже 70 років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначення 23 травня як Свята Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь.
Саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України в ХХ столітті:
3 травня 1924 року - головний ідеолог державної самостійності України початку ХХ століття - Микола Міхновський;
25 травня 1926 року - головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років - Симон Петлюра;
23 травня 1938 року - засновник і провідник ОУН - Євген Коновалець.
В роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошення Незалежності України його святкування відновлено.