МНКівці колядували для бійців АТО

10.01.2016

До Різдва МНК у Львові, Сумах та Бурштині збирали кошти для бійців АТО  у традиційний для цього свято спосіб – колядували.

Так, у Львові запропонували свій варіант вертепу – «Повстанський вертеп». Сценарій розробили самі МНКівці ще в 2009 році. У ньому використані особливі персонажі: від традиційних — доброго  ангела, хитрих жидів до зовсім незвичних — Сталіна та НКВДиста. Колядки також не звичайні — це автентичні різдвяні пісні, які співали українські повстанці.

«Різдво у Львові завжди чарівне. Починаючи від Нового року, сюди з’їжджаються тисячі туристів з різних куточків світу. Адже саме у Львові можна побачити це свято з усіма належними традиціями та відчути справжній різдвяний дух. Пригощання кутею, різдвяний ярмарок, свято пампуха, дідух у центрі міста та десятки вертепів – атрибути, без яких Різдво у Львові є неможливим. Кожного року кількість та різноманіття вертепів вражає – від традиційних пастухів, царя, ангелів, до історичних персонажів та майданівських повстанців. Наш «Повстанський вертеп» можна було зустріти на вулицях та в кав'ярнях Львова протягом 7 - 9 січня», - розповідвє МНКівець Микола Тинський.

У Сумах МНКІвці вирішили привітати друзів організації. «15 осель отримали порцію передріздвяного настрою та світлих побажань на увесь рік, а ми назбирали 2880 гривень, які витратимо на потрібне для наших друзів, що наразі воюють у зоні АТО», - говорить Катя Міхальова з сумського МНК.

Окрім того, у Бурштині МНКівці також ходили з вертепом. Усі зібрані кошти волонтери витратять на амуніцію для бійців АТО.

«Зважаючи на війну з Росією, для нас вертеп не є розвагою, а вшануванням українських традицій та можливістю допомогти нашим захисникам. Віримо, що дух Різдва принесе мир в нашу країну», - пояснює Анастасія Савчак з МНК.