МНК провів показ фільму про УПА

16.10.2010
14 жовтня до Свята української зброї, дня створення Української Повстанської Армії Молодіжний Націоналістичний Конгрес провів показ фільму «Страчені світанки» в рамках молодіжного кіноклубу.
Цей фільм, знятий режисером Сергієм Коханом в 1995 році, показує боротьбу УПА проти радянських окупантів по закінченні Другої Світової війни. Окупанти та їхні посібники жорстоко трактують українську людність, та боротьба триває. Роздратовані більшовики починають виселення українських сімей на Сибір. УПА намагається запобігти цій акції.
Перед показом фільму до глядачів звернувся історик, журналіст Сергій Пархоменко, який наголосив на актуальності цієї стрічки для нинішнього покоління. Він згадав про вислів Романа Шухевича, який в період буремної боротьби за державність якось сказав побратимам, що УПА може і не здобуде державу, що її можуть здобути сини учасників визвольних змагань, але от розбудова її ляже вже на плечі онуків. Тому саме від нового, молодого покоління залежить, чи стане наша держава саме українською, чи стане на коліна перед новим окупантом.