Міжнародний день рідної мови: ресурси, що допоможуть вдосконалити вашу українську

21.02.2017

Часто в повсякденному житті ми допускаємо багато неточностей в нашій мові.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови пропонуємо вам добірку ресурсів, які допоможуть вдосконалити Вашу українську безкоштовно і не виходячи з дому.

Мова - ДНК нації

Язичок Лепетун, головний герой у боротьбі з безграмотністю, допоможе вам удосконалити знання з паронімії, синонімії, написання слів, дібрати влучний фразеологізм, розставити всі крапки над "і" у використанні прийменників "зі, зо", "в, у", написанні числівників та іншому. І радимо не забувати про вправи та диктант, адже матеріал краще засвоюється на практиці. У 2015 році стала доступною мобільна версія сервісу, безкоштовно скачати її можна у Google Play та App Store.

Лінгвістичний портал mova.info

Ресурс створили вчені Національного університету ім. Т. Шевченка. Зареєструвавшись на сайті, ви отримаєте доступ до різноманітних словників, тезаріусів, таблиць термінів та понять, глосів, електронних підручників, журналів, лінгвістичних енциклопедій та іншого. А завдяки "довідковій службі" можна уточнити інформацію у фахівця-лінгвіста. Окрім цього, завдяки грі "Відгадайко", що представлена на порталі, до процесу навчання легко заохотити і дітей.

Одинадцятитомний "Словник української мови" онлайн

Не незамінне джерело української лексикографії, на якому базуються майже всі українські тлумачні словники. Сайт легкий у користуванні, доступна мобільна версія. А зареєстровані користувачі мають можливість пропонувати своє тлумачення слів і коментувати статті. Проте недоліком цього ресурсу є те, що він базується на словнику за редакцією академіка Білодіда, який, на жаль, не доповнювався від 80-х років. Але, як не прикро визнавати, досі вважається найповнішим тлумачним словником української мови.

Переходь на українську

Проект має на меті більше підбадьорити, аніж навчити. Тут ви можете прочитати, як люди, які завжди спілкувалися російською, переходили на українську, що їх спонукало це зробити, з якими труднощами через це зіткнулися, як змінювалося ставлення рідних. У мережі Facebook спільнота користується популярністю, на неї вже підписали більше 12 тисяч користувачів.

ЗНО з української в картинках

Зважаючи на те, що більшість людей сприймають інформацію візуально, Український центр оцінювання якості освіти пропонує освіжити або вдосконалити знання за допомогою таблиць і схем. У файлі PDF, який можна завантажити, міститься систематизована інформація про частини мови, їхній правопис, знаки пунктуації, вживання апострофа, словотвір, типи мовлення, члени речення та багато іншого.

Експрес-уроки української мови

Упродовж короткого експрес-уроку, який триває до двох хвилин, Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, акцентує увагу на проблемних мовних питаннях. Усі заняття доступні в мережі на каналі в Youtube.