Михайла Сороку пам’ятають…

28.03.2011
27 березня 2011року минула сота річниця від народження Михайла Сороки. Члени ГО «Молодіжний націоналістичний конгрес» (МНК) вшанували пам’ять героя переглядом фільму про його життя та покладанням свічок на його могилі.
Сорока Михайло Михайлович — український дисидент, член ОУН. Протягом більш як 30 років був в'язнем радянських таборів, організатором руху спротиву в'язнів «ОУН-Північ». Народився 27 березня 1911 року в с. Гнилиці Великі Збаражського району Тернопільської області. Завзятий пластун, який згодом стає членом ОУН.
9 січня 1937 року його арештовують і ув'язнюють у Станіславській і Гродненській тюрмах, а згодом у концтаборі в Березі-Картузькій. 1939 року після падіння Польщі виходить на волю і в листопаді одружується з Катериною Зарицькою. 22 березня 1940 року щасливих чотири місяці подружнього життя М.Сороки і К. Зарицької знову обриває арешт і тюрма, але цього разу здійснені новими окупантами Західної України — більшовиками. Більше в житті вони не зустрінуться.
1954 року — Сорока брав участь у Кенгірському повстанні політв'язнів, написав гімн повстанців — «У гарячих степах Казахстану». Від 60-х років він відбував покарання у Мордовських таборах. Помер Михайло Сорока у Мордовії на 34 році ув'язнення. На сьогодні похований на Личаківському кладовищі у Львові разом із дружиною Катериною Зарицькою.
Так коротко можна висвітлити життєвий шлях люблячої Україну людини. В переглянутому фільмі можна прослухати коментарі людей, які були знайомі із М.Сорокою: М.Горинь, Б.Сорока.
«З кожним днем звання героїв відміняються судами України, та незважаючи на це існують особи з яких до сьогодні не знято клеймо «ворог народу». До таких відносять і Михайла Сороку. Глянувши на його життєвий шлях ми з гордістю можемо сказати, що ця людина достойна більшого і ми докладемо всіх зусиль аби це здійснити.
Сьогодні ми розпочали з малого, відвідали його могилу на цвинтарі.
Віддавши йому шану сьогодні, з новими силами до боротьби ми прокинемося завтра! Тож нехай влада не сумнівається з кожним днем відомої правди стає все більше.» - зазначив член ЛОО МНК Павло Дацків.